Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6431
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Sondaż wzbudził emocje

Środa, 8 lutego 2023, 11:20
Aktualizacja: 13:21
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Sondaż wzbudził emocje
Fot. red
Prezentujemy oświadczenie Bezpartyjnych Samorządowców wobec manipulacji w sondażu wyborczym dokonanym przez Ruch Samorządowy „Tak! dla Polski".

Po opublikowanym niedawno sondażu wyborczym SW Research, przeprowadzonym na zlecenie Ruchu Samorządowego „Tak! dla Polski", w którym tenże Ruch pozycjonował się rzekomo jako trzecia siła polityczna w kraju, do opinii publicznej dotarły informacje i komentarze ekspertów, że wynik ten odstawał od rzeczywistości, był kuriozalny, a u swoich podstaw był mylący i zmanipulowany. Jeden z prezydentów tworzących Ruch Samorządowy „Tak! dla Polski", cytowany anonimowo na łamach Gazety Wyborczej w wydaniu z dnia 8 lutego br. przyznał, że manipulacja sondażem była działaniem celowym, tu cytat: „(…) Narobiło się zamieszanie, ale zrobiliśmy to z premedytacją. Nie przeciwko partiom opozycji, ale żeby »przykryć czapką« Bezpartyjnych Samorządowców".

My, Bezpartyjni Samorządowcy szanujemy uczciwe sondaże wyborcze. Do ich rezultatów podchodzimy zawsze z należytą pokorą i doceniamy rosnące społeczne poparcie dla naszych działań w samorządach. To właśnie skuteczna i konsekwentna praca samorządowa, najbliższa potrzebom obywateli jest dla nas najważniejszą wartością. Dla nas kluczowa jest transparentność i uczciwość. Nie staramy się nikogo "przykrywać czapką", jak próbują to robić działacze upartyjnionego Stowarzyszenia „Tak! dla Polski".

Naszym sukcesem jest ciężka samorządowa praca i jej pozytywne, widoczne efekty dla mieszkańców regionów. Naszą drogę w samorządzie wyznacza umiejętność prowadzenia dialogu i współpracy dla dobra lokalnych społeczności. Tego samego życzymy kolegom z Ruchu Samorządowego „Tak! dla Polski".

Krzysztof Maj
Rzecznik Prasowy Ogólnopolskiej Federacji Bezpartyjni i Samorządowcy

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
4
25%
Hahaha
4
25%
Nudzi
2
13%
Smuci
3
19%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group