Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3294
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Sowiogórski Nordic Walking za nami

Wtorek, 7 sierpnia 2012, 11:09
Aktualizacja: 11:09
Autor: PAW
REGION: Sowiogórski Nordic Walking za nami
Fot. użyczone
53 zawodników i zawodniczek stanęło w minioną niedzielę na starcie trzeciej edycji zawodów z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking”.

Tym razem rywalizacja odbywała się na przepięknej, ponad 5-kilometrowej trasie, wiodącej wokół góry Gontowa. Start i meta oraz biur zawodów zlokalizowane były w CRK „Harenda”. Punktualnie o godzinie 11.00 cała stawka wyruszyła na 2 pętle o łącznej długości 10,8 km. Zwarta grupa dość szybko została rozerwana na pierwszym, bardzo stromym podejściu, znajdującym się zaledwie 500 metrów od linii startu. Od początku na czoło zawodów wysunęli się faworyci, którzy nie oddali prowadzenia aż do końca. Pod nieobecność dotychczasowego lidera klasyfikacji generalnej – Ireneusza Lubiatowskiego z Lubina – na mecie jako pierwszy zameldował się Mariusz Nowak z Kłodzka, notując czas 1:16:51. Niecałe dwie minuty po nim linię mety przekroczył Marcin Cieciuch z Polanicy Zdrój, który debiutował na tej imprezie. Trzecie miejsce na podium z czasem 1:20:43 zajął aktualny Mistrz Polski w swojej kategorii wiekowej (M 60+) Bogdan Grygorowicz z Lubina.

Wśród kobiet ponownie bezapelacyjnie najszybsza była Lucyna Stępień z Lubina (czas 1:23:02), która tego dnia dała się wyprzedzić zaledwie sześciu mężczyznom. Drugie miejsce zdobyła Beata Dziura z Wałbrzycha, tracąc do swojej konkurentki niecałe 3 minuty. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Nerkowska z Ludwikowic Kłodzkich (czas 1:30:49).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn nastąpiły przetasowania. Pozycję lidera zajął Bernard Kubicki z Lubina (kategoria M 60+, awans z drugiego miejsca), na miejsce drugie spadł Ireneusz Lubiatowski z Gubina, który nie brał udziału w niedzielnych zawodach. Spory awans z miejsca 6. na miejsce 3. zanotował natomiast triumfator ostatnich zawodów Mariusz Nowak z Kłodzka, spychając tym samym z podium Grzegorza Szydłowskiego z Wałbrzycha. W czołówce mężczyzn zrobiło się na prawdę ciasno, zatem rywalizacja na ostatniej edycji zawodów zapowiada się niezwykle ciekawie.

Zdecydowaną liderką w klasyfikacji generalnej kobiet jest Lucyna Stępień, która zdobyła komplet punktów. Mocno depcze jej po piętach Beata Dziura, która zbliżyła się do niej na zaledwie 8 oczek. Miejsce trzecie nadal zajmuje Jolanta Kurzawska (62 pkt.). Także wśród pań wszystko rozstrzygnie się 29 września podczas ostatniej edycji Sowiogórskiego Nordic Walking, na którą już dziś serdecznie zapraszamy. Początek rywalizacji jak zwykle o godzinie 11.00, start i meta na szczycie Wielkiej Sowy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group