Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Specjalistyczny radiowóz

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 11:20
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Specjalistyczny radiowóz
Fot. Policja Dolnośląska
Flotę pojazdów dolnośląskiego garnizonu zasiliło pięć nowych specjalistycznych radiowozów APRD. Są to specjalnie przygotowane i kompleksowo wyposażone Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego marki Volkswagen Crafter, które trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego na co dzień zajmujących się obsługą zdarzeń drogowych.

Flota policyjnych radiowozów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych pięć wysoce wyspecjalizowanych pojazdów. Są to Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego, które trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Wrocławia, Wałbrzycha, Lubina i Świdnicy. Wykorzystywane będą one do zabezpieczenia miejsca i kompleksowej obsługi zdarzeń drogowych.

Nowe radiowozy to samochody marki Volkswagen model Crafter - furgony o mocy 177 KM. Pojazdy zostały zakupione przez Komendę Główną Policji przy współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - Projekt „Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Z racji charakterystyki zadań, do realizacji których nowe volkswageny zostały przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli ich użytkownikom w sposób jeszcze bardziej kompleksowy obsługiwać wszelkiego rodzaju zdarzenia drogowe, od kolizji po nawet najbardziej złożone i poważne wypadki drogowe. Spośród specjalistycznego sprzętu, którym dysponują Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego, warto wymienić m.in. tablicę świetlną „UWAGA WYPADEK” znajdującą się na dachu pojazdu, którą funkcjonariusze będą obsługiwać za pomocą tabletu, maszt z najaśnicami, agregat prądotwórczy oraz fotele, biurka i sprzęt informatyczny (laptop i drukarka), a także policyjne zestawy "ZAPORA" oraz "JODŁA", umożliwiające zabezpieczenie miejsca zdarzenia i sprawne podjęcie czynności służbowych podczas obsługi kolizji, wypadku lub katastrofy w ruchu drogowym.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group