Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4700
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Speed4 w Galerii Victoria

Niedziela, 1 grudnia 2013, 17:30
Aktualizacja: Wtorek, 3 grudnia 2013, 15:24
Autor: Ina
Wałbrzych: Speed4 w Galerii Victoria
Fot. Ina
Wczoraj w Galerii Victoria odbył się Wielki Finał Szkolnych Mistrzostw speed4. W zawodach wzięło udział około 300 osób.

Wszystkie dzieci mogły spróbować swoich sił na torze speed4, który dzięki precyzyjnemu systemowi pomiaru czasu umożliwia przeprowadzenie zawodów biegowych. Po zakończeniu biegu – każdy uczestnik otrzymywał wydruk z uzyskanym wynikiem.

- Zasada jest bardzo prosta: zorganizowanie zawodów sportowych dla najmłodszych dzieci i zachęcenie ich do aktywności ruchowej. Chcemy pokazać prostą konkurencję sportową w ładnej formie – z elementami muzyki, nowoczesnych technologii i ceremonią wręczenie nagród – tłumaczy Łukasz Gontarek.

Przed dwa tygodnie w wałbrzyskich szkołach podstawowych prowadzone były lekcje sportowe. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w spotkaniach – zostały zaproszone na wydarzenie finałowe.
- Syn co chwilę przypominał o zawodach – mówi pani Jola, mama Dawida. – To świetny pomysł. Tym bardziej, że obecna pogoda uniemożliwia zorganizowanie takich zawodów na zewnątrz. Poza tym technologia, która została wykorzystana, sprawdza się znacznie lepiej niż zwykły stoper. A dla dzieci to duże urozmaicenie.

W biegach wzięli udział uczniowie klas 1-4. Dla każdego przedziału wiekowego odbywały się kolejno: biegi rozgrzewkowe, finały danej klasy oraz ceremonia wręczenia medali i nagród. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała najmłodszych.
- Bardzo mi się podobało. Chciałabym jeszcze raz wziąć udział – mówi Wiktoria, jedna z uczestniczek.

W każdej kategorii upominki otrzymali zawodnicy, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Ci, którzy okazali się najlepsi i stanęli na podium – otrzymali medale, niczym najprawdziwsi zwycięzcy.

- Pojawiło się około 300 dzieci. To jest bardzo dobry wyniki. Jesteśmy naprawdę zadowoleni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group