Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2744
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spektakl w Dramatycznym

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 kwietnia 2010, 14:06
Aktualizacja: 14:09
Autor: red
Fot. organizatorzy
Już w najbliższy czwartek i piątek 8 i 9 kwietnia w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym będzie można obejrzeć spektakl „Bohater Roku”.

8 kwietnia spektakl odbędzie się o godzinie 18.00, natomiast 9 kwietnia publiczność będzie mogła podziwiać popisy aktorów od godziny 19.00.

Za reżyserię i opracowanie muzyczne odpowiada Piotr Ratajczak. Teksty piosenek są autorstwa Krzysztofa Czeczota.

W rolach głównych zagrają: Agnieszka Kwietniewska, Ewelina Żak, Daniel Chryc, Andrzej Kłak, Rafał Kosowski, Dariusz Skowroński i Ryszard Węgrzyn.

Premiera tego spektaklu miała miejsce 4 kwietnia.

W Wałbrzychu „Bohater roku” odrodził się po niemal ćwierćwieczu z inspiracji scenariuszem i filmem. Zmiana realiów jednakże nie zmieniła w najmniejszym stopniu bohaterów. „Parcie na sukces” okazało się absolutnie niezmienne, nie uległo ustrojowej transformacji. Kulisy „showbiznesu” jawią się jako arena niechlubnej walki o najbardziej upragnione dobro: oglądalność. Bezpardonowa przepychanka w drodze do sławy powoduje zanik uczuć, odziera z uczciwości.

Tomasz Danielak – chwilowo w niełasce – za wszelką cenę pragnie powrócić w światła reflektorów. Proponuje show, wielką mistyfikację, która wykreować ma idola tłumów z szarego prostodusznego obywatela uczynić ma „Bohatera roku”. Wybór pada na Zbigniewa Tataja, skromnego magazyniera z Wałbrzycha. „Bohater” rusza w podróż, podczas której coraz lepiej rozumie mechanizm funkcjonowania mediów, coraz wyraźniej dostrzega wszelkie pułapki popularności. Jak na tym targowisku próżności poradzi sobie „prawdziwek” z Wałbrzycha?

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~widz 9-04-2010 14:46
Polecam, pomimo bólu brzucha i łez ze śmiechu:-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group