Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3298
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: SPiN Day w wałbrzyskim Explora Parku

Sobota, 11 listopada 2017, 10:26
Aktualizacja: 10:49
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: SPiN Day w wałbrzyskim Explora Parku
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Parku Nauki i Techniki, czyli Explora Parku po raz trzeci zorganizowano SPiN Day – imprezę dla dzieci i młodzieży, łączącą zabawę z elementami nauki.

Ogólnopolska akcja SPiN Day, realizowana przez przeszło 40 instytucji tworzących Porozumienie Społeczeństwo i Nauka odbyła się w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki. We wszystkich ośrodkach SPiN zorganizowano tego dnia różnorodne pokazy, wystawy, prezentacje i warsztaty, obejmujące zagadnienia z wielu dziedzin nauki. Akcję honorowym patronatem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W wałbrzyskim Explora Parku SPiN Day upłynął na pokazach i warsztatach związanych z matematyką - "Między matematyką a zagadką". Podczas zajęć prowadzonych przez animatora uczestnicy przekonali się, że matematyka może być świetną zabawą. Nie zabrakło interaktywnych zadań i prezentacji o praktycznym charakterze, wymagających od uczestników szczegółowej analizy i logicznego myślenia. Nie zabrakło też dobrej zabawy, połączonej z nabywaniem wiedzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group