Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3358
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Społeczność włącza się w odbudowę ZPL–u

Środa, 19 czerwca 2019, 11:27
Aktualizacja: Czwartek, 20 czerwca 2019, 13:01
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Społeczność włącza się w odbudowę ZPL–u
Fot. organizatorzy
W nocy z 5 na 6 marca 2018 r. spłonął prawie doszczętnie Zakład Przyrodoleczniczy w Szczawnie Zdroju. Tuż po pożarze, z inicjatywy Jarosława Stachowiaka, byłego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Szczawna Zdroju oraz mieszkańców Uzdrowiska, został powołany Społeczny Komitet na rzecz Odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie Zdroju.

Celem komitetu było zorganizowanie zbiórki publicznej i wsparcie jak najszybszej odbudowy zniszczonego obiektu. Inicjatywę wsparli spontanicznie mieszkańcy, którym leży na sercu dobro Uzdrowiska. 11 czerwca zebrana w wyniku tej szczytnej akcji kwota w wysokości 12 tys. 699,67 zł, została przekazana na rachunek Spółki „Uzdrowisko Szczawno – Jedlina” S.A.

Prezes Barbara Grzegorczyk przekazała serdeczne podziękowania inicjatorom i mieszkańcom, którzy wsparli zbiórkę.
- Pragnę podziękować wszystkim, których poruszyła tragedia, jaka spotkała nasze Uzdrowisko, za każdą formę wsparcia odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego - mówi prezes.

Już wkrótce rozpoczną się prace nad odbudową i rekonstrukcją dachu, w przygotowaniu jest materiał do realizacji tego zadania, to blisko 4000 m2 powierzchni kompleksowej odbudowy pokrycia dachowego. Na tym nie koniec. W przygotowaniu jest dokumentacja przetargowa na wymianę stolarki okiennej.
- Większość tych zadań planujemy wykonać jeszcze w roku bieżącym. Za chwilę będziemy wspólnie cieszyć się z efektów naszego wysiłku i wspólnych działań – dodaje Barbara Grzegorczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
2
67%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group