Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3677
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spółka świętuje

Piątek, 10 września 2021, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: JAZ
Wałbrzych: Spółka świętuje
Fot. JAZ
Jubileusz 30–lecia Spółki Zamek Książ sprawił, że zarząd zamku postanowił uczcić tę datę czymś szczególnym. Specjalny program z koncertami i wystawą ma zachęcić okolicznych mieszkańców do wspólnej zabawy. Pierwszym aktem uroczystości jest wystawa, którą możemy obejrzeć na Placu Magistrackim.
- To, że przez 30 lat mogliśmy zrobić wiele i teraz możemy podzielić się wspaniałymi osiągnięciami, jest czymś wyjątkowym. Jest to sukces nasz wszystkich. Dlatego powstanie kronika tej historii, gdzie zapoznamy się między innymi ze wspomnieniami byłych prezesów czy włodarzy miasta – mówi Anna Żabska.

Obecna prezes spółki zapowiada, że kronikę będzie mógł obejrzeć każdy. Ma być umieszczona w formie elektronicznej na stronie internetowej Zamku Książ. Oficjalne uroczystości zaczną się już 16 i potrwają aż do 19 września. W ciągu tych kilku dni będziemy mogli przejść się po zamku specjalną trasą, która pokaże jak w tym czasie zmieniał się zamek. Będzie też specjalny koncert "Muzyka filmowa z Zamku Książ".

W programie wydarzenia:

16-19 września

Zwiedzanie z przewodnikiem "Przebudowy Książa" - z myślą o naszych turystach przygotowaliśmy specjalną trasę zwiedzania, podczas której dowiecie się, jakie przebudowy przeżył Książ w swojej 700 letniej historii oraz jakie największe inwestycje zostały tu zrealizowane w ciągu ostatnich 30 lat. Czy wiecie, że nad Salą Maksymiliana był kiedyś taras? Dlaczego front zamku, został przemalowany na różowo, a dach zmieniono na ceramiczną dachówkę? Wyruszcie w niezwykła podróż, jaką jest odkrywanie historii Książa.

Godziny wejść: 11:00, 13:00, 15:00
Ceny biletów: 45 zł /bilet normalny i 35 zł / bilet ulgowy
Zakup biletów: bilety można zakupić poprzez system online www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl lub w kasach biletowych w godzinach otwarcia kas.

UWAGA! Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona. Bilety zawierają wstęp do Palmiarni Wałbrzych.

Zwiedzanie z zestawem audioguide w promocyjnej cenie - specjalnie dla Was w dniach 16-19 września, bilety na zwiedzanie zamku, palmiarni i tarasów będą w niższej cenie 30 zł/bilet ( cena standardowa to 45/ zł bilet normalny i 35 zł/ bilet ulgowy).

17 września

godz. 18:00 - Koncert Książęcej Orkiestry Salonowej "Muzyka filmowa z Książa".

Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy i zachwycający koncert na dziedzińcu zamku, dzięki któremu wyruszymy w sentymentalną podróż po największych muzycznych utworach, które są związane z Książem. WSTĘP WOLNY!

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group