Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3340
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spór o ulicę Kubusia Puchatka

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 października 2009, 15:37
Aktualizacja: 19:01
Autor: Dominika Krawczyk
Mateusz Rambacher
Fot. Dominika Krawczyk
Aktywny licealista, Mateusz Rambacher, wystąpił z inicjatywą obywatelską, by nadać jednej z nowo powstających ulic przy budowanej galerii Viktorii imię Kubusia Puchatka.

Podpisy pod inicjatywą zbierane będą do 25 listopada. Ulica, którą planuje nazwać Rambacher, znajdzie się między 1 Maja a Wysockiego. W realizacji projektu pomagają mu licealiści, którym pomył przypadł do gustu. Sprawą od tygodnia ekscytują się wałbrzyszanie - padające komentarze są skrajne. Od tych mówiących, że pomysł jest infantylny po takie, które chwalą humor i dystans twórcy.

- Nazwy ulic w tym mieście nadają radni uchwałą rady miejskiej – rzeczowo komentuje sprawę rzecznik prasowy UM Ewa Frąckowiak. – To oni podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie. -Pomysł jest z humorem. Tak zabawnej ulicy w Wałbrzychu jeszcze nie ma – przyznaje radny Paweł Szpur. – Czekamy na projekt obywatelski, jeśli taki trafi będziemy nad nim wspólnie obradować. 

- Mam zamiar rozmawiać z radnymi i przekonać ich do pomysłu – mówi Mateusz Rambacher – ostatecznie składając na ich ręce podpisany wniosek, udowadniający, że ludzie naprawdę chcą takiej ulicy – wyjaśnia.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~. 20-10-2009 17:52
znowu on? to nic ciekawszego w miescie sie nie dzieje?
Kacper1993 20-10-2009 19:46
Popieram :) Naprawdę bardzo dobry pomysł :D Życzę powodzenia :-)
~Limciu 20-10-2009 22:30
Gościu wyczuł swoje 5 minut i próbuje się lansować. Rośnie nam kolejny ryj do żłoba - polityk od kołyski. Może zainspirowała go pobliska ulica Antka Kochanka? Ulica Kubusia Puchatka nie jest niczym szczególnym - w wielu miastach istnieje. Jednak bardziej pasuje do uliczki osiedlowej w towarzystwie ulic o nazwach innych bohaterów bajek. W tej okolicy miasta bardziej pasowałaby nazwa ulicy pochodząca od nazwiska jakiegoś poety czy sławnego pisarza. Nie słyszałem o tym by w Wałbrzychu była ulica Bruno Schulza - jednego z najbardziej znanych Polskich pisarzy, dodatkowo tworzącego w Drohobyczu, który jest bliski wielu Wałbrzyszanom. To jest tylko przykładowa propozycja - na pewno znajdą się inne równie dobre. Nie ośmieszajmy naszego miasta w oczach przybyszów z zewnątrz!
~martaa 27-10-2009 19:13
Mysle , że ulica B. Schulza byłaby idealna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group