Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Spór w Starostwie wciąż trwa

Czwartek, 3 lipca 2014, 7:00
Aktualizacja: 7:03
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Spór w Starostwie wciąż trwa
Fot. red.
Wciąż nie ma przełomu w sprawie sporu między związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników Starostwa Powiatowego a Zarządem Powiatu.

Przypomnijmy, że związki zawodowe przedstawiły swoje żądania. Chodziło m.in. o waloryzację wynagrodzeń dla wszystkich pracowników Starostwa o 3,5 procent za 2013 rok oraz wprowadzenie do regulaminu wynagrodzeń zapisu mówiącego o corocznej waloryzacji wynagrodzeń wszystkich pracowników o poziom inflacji z roku poprzedniego.

Starosta odbył już kilka spotkań z przedstawicielami związków zawodowych (choć w niektórych spotkaniach część związkowców nie wzięła udziału), ale nie przekonał swoją argumentacją protestujących.
- Kolejne spotkania przed nami. 30 procent pracowników Starostwa otrzymała podwyżki płac – więc część postulatów już spełniliśmy. Chcę również podkreślić, że wynagrodzenia w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu w porównaniu z innymi tego typu jednostkami są w miarę wysokie – mówi starosta Józef Piksa.

Zbulwersowany tymi słowami jest związkowiec Marcel Chećko.
- Sytuacja przekracza poziom percepcji obecnego starosty – mówi Chećko. – Postulaty dotyczyły waloryzacji wynagrodzeń wszystkich pracowników, a podniesiono je wybiórczo tylko grupie. Czekamy na to aż pieniądze jednak się znajdą, bo skoro Starostwo ma środki na przekazywanie ich na realizację zadań poszczególnym gminom, a nie ma środków na zadania powiatu, to czegoś tu nie rozumiem. Szczerze powiem, że ta kadencja Rady to kuriozum.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group