Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4194
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Sportowe szkoły

Środa, 8 czerwca 2022, 14:23
Aktualizacja: 14:23
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Sportowe szkoły
Fot. UM Boguszów–Gorce
Gmina Miasto Boguszów–Gorce po raz kolejny podpisała umowę z Dolnośląską Federacją Sportu we Wrocławiu na realizację w podległych szkołach podstawowych programu pn. „Szkolny Klub Sportowy”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Program skierowany jest do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej, w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi jej formami, np. treningami w klubie sportowym.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w dwóch edycjach, wiosennej i jesiennej, 58 jednostek zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60 -minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15 - osobowych.

W programie udział bierze 7 grup ze wszystkich trzech szkół podstawowych z terenu gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group