Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 6278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Sposoby na ograniczenie marnowania żywności

Piątek, 5 sierpnia 2022, 9:18
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Sposoby na ograniczenie marnowania żywności
Fot. użyczone
Wszyscy możemy przyczynić się do ograniczenia marnowania żywności – zmniejszenia ilości odpadów żywnościowych o 50% do roku 2030. Zacznij stosować te wskazówki już dziś, aby ograniczyć marnowanie żywności, zaoszczędzić pieniądze i chronić środowisko.

O czym musisz pamiętać w sklepie i podczas jedzenia na mieście

Przed pójściem do sklepu spożywczego zaplanuj i spisz listę zakupów. Pisząc listę, zastanów się, jakie posiłki będziesz przygotowywać w następnym tygodniu, i sprawdź w lodówce, jakie produkty już masz.W sklepie kupuj tylko to, czego potrzebujesz i trzymaj się listy zakupów. Zachowaj ostrożność przy zakupach hurtowych, zwłaszcza w przypadku produktów o ograniczonym terminie przydatności do spożycia. Więcej o zdrowiu przeczytasz zna medicot.pl

Jeśli to możliwe, kupuj "brzydkie" owoce i warzywa, które często są pozostawiane w sklepie spożywczym, ale są bezpieczne do spożycia. "Brzydkie" produkty mają fizyczne niedoskonałości, ale nie są uszkodzone, ani zgniłe. "Brzydkie" owoce i warzywa są bezpieczne i pożywne, a czasami można je znaleźć po obniżonych cenach. Wykorzystaj je, aby przygotować zdrowe smoothie i zupy dla przyjaciół lub rodziny. Nikt nie zauważy różnicy!

Jedząc poza domem, proś o mniejsze porcje, aby nie marnować talerzy i nie przejadać się. Można też poprosić o pudełko na wynos, aby zabrać resztki do domu, zamiast zostawiać jedzenie na talerzu.

Kuchnia - przechowywanie i przygotowywanie posiłków

Sprawdź, jaką temperaturę ustawiono w lodówce. Aby żywność była bezpieczna, należy utrzymywać temperaturę 4,4°C lub niższą. Temperatura w zamrażarce powinna wynosić -17° C.

Obrane lub pokrojone warzywa należy przechowywać w lodówce, aby zachować ich świeżość i zapobiec zepsuciu.
Korzystaj z zamrażarki! Zamrażanie to świetny sposób na przechowywanie większości produktów spożywczych. Wyznacz w lodówce miejsce na produkty, które Twoim zdaniem zepsują się w ciągu kilku dni.

Często zaglądaj do lodówki, aby śledzić, co masz i co musi zostać wykorzystane. Jedz lub zamrażaj produkty, zanim będziesz musiał je wyrzucić. Jeśli masz pod ręką więcej jedzenia, niż możesz wykorzystać lub potrzebujesz, rozważ przekazanie nadwyżki zapakowanej żywności do lokalnej spiżarni lub na zbiórkę żywności.

Dowiedz się więcej o datowaniu produktów spożywczych - Wielu konsumentów nie rozumie celu i znaczenia etykiet z datami, które często pojawiają się na pakowanej żywności. Szacuje się, że nieporozumienia związane z etykietami z datami stanowią przyczynę około 20 procent marnowania żywności przez konsumentów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group