Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4478
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Spotkania wigilijne w gminie Czarny Bór

Niedziela, 25 grudnia 2011, 8:08
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:52
Autor: opr. PAW
REGION, Czarny Bór: Spotkania wigilijne w gminie Czarny Bór
Fot. UG w Czarnym Borze
Przed świętami samorządowcy z gminy Czarny Bór uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez najmłodszych mieszkańców gminy oraz w wieczerzy wigilijnej z osobami samotnymi.

W świetlicy wiejskiej w Borównie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci. Na przedstawieniu obecni byli, m.in. Adam Górecki - wójt gminy, Renata Chruszcz – zastępca wójta, a także sołtys Borówna Stanisław Janor wraz z mieszkańcami. Dzieci przygotowały piękny program artystyczny, a po występnie otrzymały słodycze. Natomiast w szkole filialnej w Witkowie odbyło się Misterium Bożonarodzeniowe, które przygotowali uczniowie placówki. W przedstawieniu przeplatała się biblijna opowieść o narodzinach Jezusa z losami rodziny w dzisiejszych czasach. Pod koniec uroczystości Donata Młodziankowska-Rokita – dyrektor szkoły - wręczyła podziękowania wszystkim uczniom, którzy w ostatnim okresie byli laureatami różnych konkursów.

Tymczasem w Karczmie Kamiennej w Czarnym Borze odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna dla potrzebujących i samotnych mieszkańców gminy. Organizatorem kolacji był wójt gminy oraz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej. W uroczystości uczestniczyło około 100 osób. Wieczerza rozpoczęła się od odczytania fragmentu Pisma Św. o narodzinach Jezusa. Następnie dzieci ze szkoły podstawowej przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. Wspólne kolędowanie i biesiadowanie trwało ponad 2 godziny.

Źródło: www.czarnybor.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group