Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2118
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie absolwentów Zespołu Szkół Górniczych Kopalni „Victoria” w Boguszowie–Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Niedziela, 21 maja 2017, 14:41
Autor: red
Fot. użyczone
W malowniczo położonym gospodarstwie agroturystycznym „Pod lipami” Ireny Sierżant na Gliniku odbyło się jedenaste już spotkanie absolwentów Zespołu Szkół Górniczych Kopalni „Victoria” w Boguszowie–Gorcach.

Inicjatorzy tych spotkań, Marian Myjak i Bolesław Dzik, wspominają, że gdy organizowali pierwsze takie spotkanie 11 lat temu, po 30 latach od ukończenia szkoły, to ciężko im było rozpoznać kolegów ze szkolnej ławki. Celem spotkania było też wyrażenie szacunku dla gościa honorowego spotkania - wychowawcy mgr Bolesława Baściaka, spod ręki którego wyszły setki młodych adeptów górniczego rzemiosła. Bolesław Baściak był wychowawcą i nauczycielem matematyki przez 40 lat. Urodzony w Kołomyi, mieszkał następnie w Oławie, a studia pedagogiczne ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1961 r. przyjechał do Boguszowa i rozpoczął pracę w Zespole Szkół Górniczych Kopalni „Victoria”. Poznał tu żonę Reginę, nauczycielkę j. polskiego i na stałe związał swoje życie z Boguszowem, angażując się nie tylko w pracę pedagogiczną, ale i w szereg inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Uczestniczący w spotkaniu starosta Jacek Cichura powiedział:
- Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tak przyjemnym spotkaniu, w niemal rodzinnej atmosferze. Gratuluję serdecznie panu profesorowi sukcesów pedagogicznych, których najlepszym dowodem jest tak ogromna sympatia i szacunek byłych wychowanków. To bardzo ważne, że spotykacie się i podtrzymujecie więzy przyjaźni i tradycje górnicze, bo przecież górnictwo było w naszym regionie podstawową gałęzią przemysłu i z górnictwem łączy się nasza tradycja oraz historia i powinniśmy o tym zawsze pamiętać.

W zorganizowanym w plenerze spotkaniu wzięło udział ponad 30 absolwentów z roczników 1961/2002.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Jaca 21-05-2017 18:36
Brawo dla Mariana i Bolka. Gdyby nie oni to tych spotkań nigdy by nie było. Panowie - szacunek.
~Henio 21-05-2017 21:52
Brawo Marian . Widać góralską zawziętość aby zrobić coś dobrego. Tym bardziej ,że nie widać PSEUDDOPRAWICOWNIC wykupionych i wydupczonych gnid z PSL / POLEWA und PYTACZ /
~Ho chi dong 22-05-2017 6:28
Ja tez uczyl sie w ta szkola, mieszkal w internat na Szkolna Ulica. Ale uciekl pozniej z Wiet nam do Laos, a pozniej s powrotem do Polska. Tera w Wolka Kosowska byc.
~żul 22-05-2017 13:00
Frekwencja powalająca....
~MARIAN 22-05-2017 19:31
DZIĘKI WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE NA NASZE SPOTKANIE KLASOWE PO 45 LATACH JAK I RÓWNIEŻ DZIĘKUJĘ MOJEMU KOLEDZE BOLKOWI ZA PRZYGOTOWANIE IMPREZY I DO ZOBACZENIA ZA ROK!!
~Mariusz 22-05-2017 22:16
Pan Baściak zasłużyłna wdzięcznośćBoguszowian za swoje prospoleczne dzialania i wstyd że burmistrz Kujawa odmówił przyznania mu tytułu zasłużonego dla miasta. Panie Starosto dobrze ze pan wsparł tych ludzi bo to kawał naszej historii

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group