Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 2800
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Spotkanie absolwentów Zespołu Szkół Górniczych Kopalni „Victoria” w Boguszowie–Gorcach

Niedziela, 21 maja 2017, 14:41
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Spotkanie absolwentów Zespołu Szkół Górniczych Kopalni „Victoria” w Boguszowie–Gorcach
Fot. użyczone
W malowniczo położonym gospodarstwie agroturystycznym „Pod lipami” Ireny Sierżant na Gliniku odbyło się jedenaste już spotkanie absolwentów Zespołu Szkół Górniczych Kopalni „Victoria” w Boguszowie–Gorcach.

Inicjatorzy tych spotkań, Marian Myjak i Bolesław Dzik, wspominają, że gdy organizowali pierwsze takie spotkanie 11 lat temu, po 30 latach od ukończenia szkoły, to ciężko im było rozpoznać kolegów ze szkolnej ławki. Celem spotkania było też wyrażenie szacunku dla gościa honorowego spotkania - wychowawcy mgr Bolesława Baściaka, spod ręki którego wyszły setki młodych adeptów górniczego rzemiosła. Bolesław Baściak był wychowawcą i nauczycielem matematyki przez 40 lat. Urodzony w Kołomyi, mieszkał następnie w Oławie, a studia pedagogiczne ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1961 r. przyjechał do Boguszowa i rozpoczął pracę w Zespole Szkół Górniczych Kopalni „Victoria”. Poznał tu żonę Reginę, nauczycielkę j. polskiego i na stałe związał swoje życie z Boguszowem, angażując się nie tylko w pracę pedagogiczną, ale i w szereg inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Uczestniczący w spotkaniu starosta Jacek Cichura powiedział:
- Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tak przyjemnym spotkaniu, w niemal rodzinnej atmosferze. Gratuluję serdecznie panu profesorowi sukcesów pedagogicznych, których najlepszym dowodem jest tak ogromna sympatia i szacunek byłych wychowanków. To bardzo ważne, że spotykacie się i podtrzymujecie więzy przyjaźni i tradycje górnicze, bo przecież górnictwo było w naszym regionie podstawową gałęzią przemysłu i z górnictwem łączy się nasza tradycja oraz historia i powinniśmy o tym zawsze pamiętać.

W zorganizowanym w plenerze spotkaniu wzięło udział ponad 30 absolwentów z roczników 1961/2002.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group