Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2848
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie Aglomeracji Wałbrzyskiej

Wiadomości: Region
Niedziela, 29 marca 2015, 7:30
Aktualizacja: 8:10
Autor: opr.red.
Fot. użyczone/swidniczka.com
W minioną środę w Krzyżowej odbyło się posiedzenie Rady Samorządowej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Szefowie 22 gmin wzięli udział m. in. w dyskusji na temat Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego.

Przedstawiciel firmy „TRAKO” Wierzbicki i wspólnicy s.j., Tomasz Szelukowski przedstawił zgromadzonym obszerną analizę zagadnienia integracji transportu publicznego z opracowaniem wielotorowych rozwiązań. Podkreślał, że Aglomeracja Wałbrzyska jest jednym z pionierów i nikt w Polsce nie działał na taką skalę, aby zjednoczyć tak dużą ilość gmin. Korzyści płynących z realizacji tego przedsięwzięcia jest wiele. Zwrócono m.in. uwagę na: zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej gmin, wzrost mobilności mieszkańców, poprawę bezpieczeństwa podróżujących, rozwój turystyki czy też poprawę wizerunku gmin.

Jednogłośnie podjęto decyzję o przystąpieniu do realizacji tego zadania, które poprzedzone zostanie konsultacjami społecznymi. Powołano kilkuosobowy zespół, który określi kierunki i priorytety działania. W zespole pracował będzie dyrektor Maciej Gleba.

Jak powiedziała Prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska „Czeka nas wielkie zadanie, by stworzyć takie warunki zamieszkania i takie udogodnienia komunikacyjne, aby wielkie aglomeracje, jak chociażby Wrocław, nie wysysały nam młodych, zdolnych ludzi. Zintegrowany transport publiczny – to wzrost poczucia komfortu życia.”

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 29-03-2015 20:38
Młodzi i tak uciekną do Wrocławia. Co Aglomeracja może im zaproponować? Pracę w strefie za marne grosze?
~ 30-03-2015 1:37
szybka kolej podmiejska świdnica-wałbrzych w 10 minut

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group