Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 3241
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie Mikołajkowe w Szczawnie Zdroju

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Czwartek, 7 grudnia 2017, 14:47
Autor: red
Fot. użyczone
W Dziennym Domu Senior Wigor w Szczawnie –Zdroju odbyło się wyjątkowe spotkanie – Spotkanie Mikołajkowe.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji pt. "Muzyczny prezent na Mikołaja". Prelekcję przygotowała i przeprowadziła wyjątkowa osoba -
Krystyna Swoboda. Prelegentka opowiedziała, skąd wzięły się znane i powszechnie kultywowane zwyczaje typowe dla tego wyjątkowego czasu.
- Nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia jest choinka - zaznaczyła pani Krystyna. - Zwyczaj jej zdobienia przyszedł do Polski z Niemiec. Choinki zaczęliśmy dekorować dopiero na przełomie XVIII i XIX wieku. Natomiast tradycja dzielenia się opłatkiem pochodzi z początków XIX wieku. Dzielenie się opłatkiem, o jakim możemy mówić obecnie, jest symbolem wyrażenia wdzięczności i znakiem przebaczenia dawnych win.

Uczestnicy spotkania wysłuchali również utwory wybitnych kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha Ave Maria, Tomaso Albinoniego Adagio – g -moll na organy i smyczek i Piotra Czajkowskiego Walc Kwiatowy. Takie spotkania są bardzo ważne, bowiem muzyka wpływa na umysł i pamięć, uwalnia od stresu, pomaga w koncentracji i przede wszystkim uwalnia pokłady piękna i wrażliwości. Były również prezenty i słodki poczęstunek. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group