Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3511
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie muzyczne

Niedziela, 30 czerwca 2019, 12:52
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie muzyczne
Fot. Robert Bajek
Przy pamiątkowej tablicy poświęconej Tadeuszowi Nalepie i Mirze Kubasińskiej, znajdującej się na ścianie Urzędu Stanu Cywilnego przy ulicy Kopernika w Wałbrzychu odbyło się wczoraj spotkanie muzyczne.

W spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Wałbrzycha i Witolda Kozakowskiego - dyrektora warsztatów gitarowych udział wzięli uczestnicy XIII Letnich Warsztatów Gitarowych w Jedlinie-Zdroju, którzy następnie na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia dali wyjątkowy koncert gitarowy: "Muzyka Gitarowa wśród wałbrzyskich wzgórz". Warto przypomnieć, że tablica upamiętniająca Tadeusza Nalepę i Mirę Kubasińską pojawiła się w Wałbrzychu już w 2012 roku.

Tablica ma przypominać o tym, że Mira Kubasińska i Tadeusz Nalepa - założyciele zespołu Blackout, który następnie zmienił nazwę na Breakout, 9 stycznia 1964 roku wzięli ślub w wałbrzyskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Inicjatorem i fundatorem tablicy oraz jej oświetlenia jest Leszek Grodziński - twórca Wałbrzyskiej Ligi Muzycznej, autor książki „Historia wałbrzyskiego Big-Beatu”, prezenter muzyczny Radia Wałbrzych i BRW, który opowiadał wczoraj o historii pobytu Nalepy i Kubasińskiej w naszym mieście, a Romek Puchowski - znakomity gitarzysta zagrał kilka bluesowych standardów.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group