• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 4:29
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2327
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Spotkanie Noworoczne Towarzystwa Miłośników Szczawna–Zdroju

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Niedziela, 19 stycznia 2014, 10:59
Autor: Organizatorzy
Fot. użyczone
16 stycznia odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna–Zdroju dla członków tego największego w mieście stowarzyszenia. Goście zaproszeni zostali do pięknie odremontowanej restauracji „Biała Sala” mieszczącej się przy reprezentacyjnym szczawieńskim corso.

Po przywitaniu gości przez prezes TMSZ Iwonę Czech i wzniesieniu toastu za pomyślność 2014 roku, przystąpiono do realizacji programu Spotkania Noworocznego. Iwona Czech przedstawiła w formie multimedialnej działalność Zarządu Towarzystwa w minionym roku. Opowiedziała o przedsięwzięciach zainaugurowanych przez Zarząd oraz o imprezach, których Zarząd był współorganizatorem.

Po prezentacji przeprowadzony został quiz i miłośnicy Szczawna mieli okazję odgadywać lokalizację obiektów z początku XX wieku wyświetlonych na ekranie. Nie było to łatwe zadanie, gdyż bryły tych budynków zmieniły na przestrzeni dziesięcioleci. Następnie pani Prezes przedstawiła historię gmachu, w którym odbywała się uroczystość.

Po poszczególnych częściach programu prezentował się uczeń klasy maturalnej Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju Piotr Gaczyński, który śpiewał dla publiczności nastrojowe piosenki.

Członkowie Zarządu przedstawili też swój plan na najbliższe miesiące zapowiadając m.in. wycieczkę do Broumov i Ziemi Mieroszowskiej, spotkanie z kombatantem w dniu Żołnierzy Wyklętych, prelekcję na temat powstania styczniowego. Zapowiedziano także konkurs na wykonanie najciekawszej palmy wielkanocnej.

Ważnym akcentem wieczoru była prezentacja świeżo wydanej książki autorstwa Ireny Barbary Mrozek na temat szczawieńskiej roślinności wydaną przez Burmistrza Szczawna-Zdroju. Wieczór Spotkania Noworocznego upłynął w miłej atmosferze i odświętnym nastroju.

Foto: Kazimierz Masiuk

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~stmartin1 20-01-2014 9:44
Proszę Towarzystwo o pilną interwencję w sprawie szpecących Uzdrowisko i okolice banerów reklamowych, w szczególności Hotelu Camelot, które w krzykliwych, jaskrawych kolorach niszczą estetykę Szczawna. Rolą Stowarzyszenia jest również dbanie o wizerunek tego miasta, jest to także okazja do zaznaczenia swojej pozycji. Czekamy na reakcję!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group