• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 19:06
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3309
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Spotkanie Prezydenta Wałbrzycha z przedsiębiorcami

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 22 stycznia 2014, 14:30
Aktualizacja: Czwartek, 23 stycznia 2014, 12:10
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Sali Maksymiliana Zamku Książ odbyło się spotkanie noworoczne Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja z przedsiębiorcami. Podczas spotkania Prezydent dokonał podsumowania 2013 roku i przedstawił plany na rok 2014.

W spotkaniu oprócz Prezydenta Romana Szełemeja i przedsiębiorców udział wzięli przedstawiciele władz Wałbrzycha, przedstawiciele spółek i instytucji miejskich, a także placówek kulturalnych, oświatowych, przedstawiciele szkół i uczelni, oraz kościoła z Biskupem Świdnickim Ignacym Decem na czele.

Spotkanie rozpoczęło się od recitalu fortepianowego w wykonaniu Anny Starzec. Następnie głos zabrał Prezydent Roman Szełemej, który podsumował działania prowadzone w 2013 roku i przedstawił plany i strategię działania na rok 2014.

- Dzisiejsze spotkanie tradycyjnie podsumowuje miniony rok i pokazuje jakie są plany, zamierzenia i co będziemy wspólnie w 2014 roku realizować. To wszystko co udało nam się zrobić i zaplanować na najbliższy czas to zbiorowy wysiłek, zasługa wielu ludzi, moich współpracowników, moich bezpośrednich kooperantów. Jeśli Państwo dostrzeżecie w moim wystąpieniu liczbę pojedynczą, to tylko przez nieuwagę. Chcę powiedzieć, że robimy to wszystko razem. Jeśli Państwo pozwolicie, podsumuję miniony rok jednym zdaniem – to był dla Wałbrzycha, a myślę że również dla Aglomeracji Wałbrzyskiej dobry rok. Można nawet powiedzieć, że bardzo dobry. A jestem przekonany, że rok 2014 będzie lepszy. Będzie dla nas wszystkich, dla Wałbrzycha po prostu lepszy niż mijający. To oznacza, że przed nami lepsze czasy. Myślę, że to najtrudniejsze jest za nami – powiedział Roman Szełemej

Następnie Prezydent Szełemej korzystając z prezentacji multimedialnej wymienił kilka ważnych i znaczących inwestycji, które udało się zrealizować, lub są właśnie w trakcie realizacji. Wśród nich znalazły się takie projekty jak „Wałbrzych na nowej drodze”, obejmujący remonty i modernizację wałbrzyskich dróg, program „Nasz nowy dom”, w ramach którego budowane są nowe mieszkania, program „Szkoła od nowa”, obejmujący remonty, unowocześnianie i modernizację szkół, a także inwestycje takie jak budowa nowych żłobków, powstanie AQUA-ZDROJU, budowa najnowszego w Polsce Centrum Pulmonologii, prace związane z Parkiem Wielokulturowym „Stara Kopalnia”, stworzenie instalacji oświetleniowej kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów czy modernizacja Ratusza.

Na rok 2014 w planach są między innymi dalsze remonty i modernizacja dróg w Wałbrzychu, rewitalizacja śródmieścia, kontynuacja modernizacji szkół, prace w „Starej Kopalni” i przy powstawaniu Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników, modernizacja i rozwój komunikacji na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Prezydent Wałbrzycha zakończył przemowę złożeniem zebranym życzeń noworocznych. Gratulacje i noworoczne życzenia złożył zebranym również Biskup Ignacy Dec, który odmówił też krótką modlitwę w intencji miasta i jego mieszkańców. Jako że było to spotkanie noworoczne, nie zabrakło lampki szampana i poczęstunku dla gości.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~aniaa 22-01-2014 7:24
Więcej urzędników niż przedsiębiorców!!!! jak widać ze zdjęć
~ 22-01-2014 7:43
Sami radni i dyrektorzy szkol. przedsiebiorcow brak.
~tom 22-01-2014 8:23
A ta modlitwa to niby po jakiego ......?
~34 22-01-2014 8:57
Chce ich uczyć jak zaciągać kredyty ?
~antykościelny 22-01-2014 9:12
To może przez rok nie trzeba nic robić. Pomodlimy sie troszkę i samo się zrobi -bez kasy w dodatku!
~SANDACZ 1313 22-01-2014 9:19
KOLEJNE SPOTKANIE PO I CUKIER JAK W WEDLU HE !!!!!!!!!!
~Kristobal 22-01-2014 9:25
dlaczego tylu urzędników? - ponieważ urzędnictwo to najbardziej rozwijająca się od lat w Polsce gałąź przemysłu!
~jaro58 22-01-2014 9:26
Pan Prezydent wiele robi dla naszego miasta,tylko czemu wiecznie wchodzi w ........,klerowi.Pan Dec jako przedsiębiorca tworzy wiele stanowisk pracy.Jego "firma"przynosi,ogromne zyski miastu i jego mieszkańcom.Oświetlenie kościoła jest tego przykładem.A jak się wszyscy pomodlimy to przegonimy wszystkie potęgi gospodarcze.Panie prezydencje to jest świeckie państwo.Mamy w Wałbrzychu przedstawicieli wielu religii,tylko oni jakoś nie pchają się do pierwszego szeregu.Może lepiej znają Biblię .
~ 22-01-2014 9:37
a ja zawiesiłem działalnosc bo w tym miescie żadnego wsparcia i z żona wyjeżdżam do Poznania tam wiedzą co to przedsiębiorczość i doceniaja młodych ludzi
~heniek 22-01-2014 10:04
Jacy to przedsiebiorcy to widac w pierwszy rzedzie torbus, bernatowicz, i mielczarek elita wedlug szelemeja, gratuluje mu poczucia humoru i tej jego elyty, brakuje tylko szpura
~igor 22-01-2014 11:30
Prawdziwi przedsiębiorcy pracują i mają mało czasu na "jaja,narady"za to urzędasy tak zasuwają .że biedaczki musiały ochłodzić się szampanem. NA ZDROWIE Ps.Ten pan w czerwonym bereciku,jakie przedsiębiorstwo reprezentuje?
~Rebel Yell 22-01-2014 11:40
Kolejna rzedy i kolejny powody do uśmiechu, po co wolac kler i oklamywac rownoczesnie mieszkancow?
~księgowy 22-01-2014 13:11
Niepotrzebnie się irytujecie:) Ponieważ mamy tzw. kapitalizm państwowy który ustanowił swój monopol , dokładnie jak kiedyś ZSRR, zmieniając jedynie fakt dopuszczania prywatnej konkurencji która jest jednak zaraz niszczona przez Firmę zwaną Państwo, Szełemiej słusznie nazwał urzędników przedsiębiorcami ponieważ zainwestowali swoją energię po słusznej, jak widać, stronie. Szkoda jedynie, że firma ta jest skazana na cykliczne upadki, bo udowodnione jest dziejowo że nie jest w stanie ona funkcjonować w takiej formie organizacyjnej.
~antyM 22-01-2014 14:35
A gdzie główny przedsiębiorca Wałbrzycha, czyli Mo-Bruk? Nie widzę też prezesa firmy Hornet4, Piotra Kruczkowskiego - konsultanta do spraw odpadów dla gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej. Szełemej kumpla nie zaprosił? A może wałbrzyska prokuratura przymknęła już b. prezydenta za lewą zgodę dla Mobruka na składowisko z azbestem?
~radcom 22-01-2014 17:17
Na zdjęciach są ludzie, którzy mają powody do zadowolenia z obecnej sytuacji, panującej w mieście. To jakieś sto parędziesiąt osób na ponad sto tysięcy mieszkańców. Odliczając tych, którzy musieli przyjść (dyrektorzy szkół) zostaje mniej niż sto osób. I to właśnie oni konsumują rzekome inwestycje w miejską infrastrukturę. To oni są benificjentami unijnych środków i kredytów zaciąganych w imieniu gminy. To właśnie jest dwór. Popatrzcie i zapamiętajcie, wybory już jesienią...
~antyM 22-01-2014 17:29
@ radcom - Napisałeś: "To właśnie jest dwór. Popatrzcie i zapamiętajcie, wybory już jesienią..." Zapomniałeś dodać STRASZNY dwór, bo tak nazywane są w Polsce bastiony Schetyny.
~ 22-01-2014 17:54
antyM i Rebel znowu się udzielają... za robote się wziąść nieroby! wspaniały duecik, dwie największe łajzy
~ 22-01-2014 20:17
Z tego Deca to zrobili pośmiewisko. Jak Rybak był to każdy sie trząsł a z Deca to marionetke zrobili. Podświetlili kościół i myślą że już Pana Boga za mankiet złapali. Toż to są bezbożnicy tylko udają. Ktoś kto czyta Biblie i Nią żyje nie pcha sie z częstotliwośćią co 3 dni na opłatki, szampany i inne okołonoworoczne spotkania. Te radne w 3 rzędzie to przeginają. Życie nie toczy się tylko na szampanie i opłatkach. lepiej by sie wzieli i naradzili jak zrobić by w centrum miasta nie królowały banki,lumpeksy i punkty sprzedaży chleba...
~ 22-01-2014 20:20
To jest Dwór na miarę Pani wicepremier skandalistki z mrozem w tle, bo w końcu taki mamy klimat... arogancja PO nie zna granic. Obłuda i fałsz. Hipokryzja oraz PR i marketing , promowanie sie i parcie na szkło , zdjecia flesze , a na strefie głodowe zarobki i bezrobocie w mieście!
~Piskorz 22-01-2014 20:46
Jak uważacie, czy nazwa tej klasy społecznej Przedsiębiorcami jest adekwatna do tego co robią. Czy np. nie należało by ich nazywać inaczej, np. Kapitalistami.
~księgowy 23-01-2014 0:19
W skrócie to "państwowe przedsięwzięcie" polega na tym, że rujnuje się całą tzw.klasę średnią czyli mniejszych wytwórców, rzemieślników etc. zmuszając ich do emigracji po ta aby nie podskakiwali, a tu zostawia tylko urzędasów, policję i straż oraz zaprzyjaznione podmioty prywatne aby zachować pozory porządku bo to wschodnia rubież UE przecież,oczywiście wszystko to za zaciągane kredyty. Należy jak najszybciej zrobić drugi Majdan zanim władza zrujnuje wszystko i nas do reszty.
~Józek 29-01-2014 14:06
Nie rozumiem Waszego oburzenia bytnością hierarchów kościelnych. To przecież najstarsze istniejące do dzisiaj przedsiębiorstwo trwające już ponad dwa tysiące lat. Znacie jakąś dłużej prosperującą firmę? Wytrzymała ona wszystko, chociaż bardzo źle było po 1517 roku, kiedy jakiś sfrustrowany zakonnik przybił do drzwi niemieckiego kościoła jakieś paszkwile godzące w przedsiębiorstwo. Ale ono i to przetrzymało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group