Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie Prezydenta ze stypendystami

Środa, 11 grudnia 2013, 18:52
Aktualizacja: Piątek, 13 grudnia 2013, 10:23
Autor: red.
Wałbrzych: Spotkanie Prezydenta ze stypendystami
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu Prezydent Miasta Roman Szełemej spotkał się ze studentami oraz uczniami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali stypendia za wybitne wyniki w nauce po klasyfikacji rocznej roku szkolnego 2012/2013.

„Dzisiejsza okazja jest sprzyjająca do tego, żeby powiedzieć kilka refleksji na temat szkolnictwa, edukacji i tego wszystkiego co dla uczniów przede wszystkim, ale i dla Wałbrzyszan, dla Wałbrzycha jest niezwykle istotne. Zastanawiałem się od czego zależy to, żeby dzieci, młodzież, edukacja, wychowanie stały na wysokim poziomie. Chciałoby się powiedzieć na najwyższym poziomie z możliwych, najwyższym w Polsce i nie tylko. Jak się okazuje te wyniki uczniów predestynują do tego, żeby powiedzieć, najwyższym poziomie europejskim a może i światowym. Krytyczne często oceny okazują się być na szczęście już nieaktualne a może w ogóle nie były aktualne. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby być na czele w Polsce. Potrzebna jest wielka, ciężka praca nauczycieli. Taka jak do tej pory a może jeszcze lepiej zorganizowana, może jeszcze bardziej zmobilizowana. Potrzeba jest ciężka praca, poświęcenie i determinacja uczniów” – powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

Prezydent mówił również o działaniach ze strony Miasta ukierunkowanych na poprawę sytuacji w wałbrzyskich szkołach, o remontach i planowanych nowych inwestycjach w placówkach oświatowych a także o zmianach w systemie pracy w szkołach.

„Z grona naszych młodych mieszkańców, uczniów studentów udało się wyłuskać tych, którzy mają więcej niż przeciętnie pasji, determinacji i woli, żeby być mądrzejszym, żeby być lepszym od innych. Ale też jest to grupa, w której są czasami tacy uczniowie, tacy młodzi ludzie, którym trzeba pomóc, podać pomocną dłoń, wyrównać szanse. I temu służą stypendia, temu służy pomoc materialna, którą w coraz większym stopniu nasze miasto przeznacza na to, aby ci, którzy mają jeszcze więcej talentu i determinacji niż inni, mogli się rozwijać. Naszym celem jest, aby szkoła wałbrzyska była najlepsza w Polsce” – powiedział Roman Szełemej.

Wśród uczniów wałbrzyskich gimnazjów stypendia I stopnia w wysokości 900 złotych otrzymali: Katarzyna Burdka z Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 9, Paweł Brzozowski oraz Tomasz Serzysko z Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 12 w Zespole Szkół Nr 1 i Patrycja Kaczmarek i Anna Wizerkaniuk z Publicznego Gimnazjum Nr 13 w Zespole Szkół Nr 2. Stypendia II stopnia w wysokości 300 złotych płatne w miesiącach: wrzesień, październik, listopad i grudzień 2013 roku otrzymali następujący gimnazjaliści: Wojciech Fryszer z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Gminnym Zespole Szkół Nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Kacper Patejuk z Publicznego Gimnazjum Nr 4, Jakub Wróbel z Publicznego Gimnazjum Nr 6 im. Janusza Korczaka, Izabela Walendzik z Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej, Alicja Baranowska z Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 12 w Zespole Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego i Mateusz Kiczak z Publicznego Gimnazjum nr 13 w Zespole Szkół nr 2 im. Hugona Kołłątaja.

Stypendium nauce w wysokości 300 zł miesięcznie, płatne przez cztery miesiące: wrzesień, październik, listopad i grudzień 2013 otrzymali następujący uczniowie wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych: z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego: Grzegorz Lukas, Michalina Marcia i Antoni Miziołek. Z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Hugona Kołłątaja: Arkadiusz Matras, Nicole Michalkiewicz, Patryk Mitelsztet, Maciej Mosak, Weronika Nitka, Kamila Rudy, Nikola Wasąg, Dominik Wojtyna, Anna Cichalewska, Marcelina Gendera, Katarzyna Gisder, Dagmara Nowak i Michał Pecio. Z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika stypendia otrzymali: Adrian Wild, Sylwester Gdela, Aleksandra Głubieniec, Aneta Kubiszyn, Paweł Przygodzki, Hubert Rolka, Angelika Skibińska, Karolina Jankowska, Oliwia Rybczak i Patrycja Okoń. Z Zespołu Szkół Nr 4 Natalia Kulińska. Stypendyści z Zespołu Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera to: Alan Dobrowolski, Martin Marcińczyk, Bartosz Zdzikot, Wojciech Matela, Damian Sobański i Mateusz Sajdłowski. Z Zespołu Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej: Anna Fąka, Damian Kamiński i Milena Śmiałowska. Stypendyści Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” to Piotr Jaroszewski oraz Paweł Ryszard Redman.

Wśród studentów nagrodzonych za osiąganie wysokich wyników w nauce znaleźli się: Maja Bryks z Akademii Sztuk Pięknych, Jan Kazimierz Zaręba z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Piotr Malik z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, Justyna Mazur, Anna Kusiak, Andrzej Duda, Alan Jurczak, Tomasz Biernat, Krzysztof Janczyk, Karolina Przybysz i Małgorzata Kuczak reprezentujący Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej, oraz Patrycja Bartnicka, Kamila Frazik, Donata Katarzyna Glakowska, Justyna Woźniak, Aleksandra Marta Franciszkiewicz, Anna Błaszczyk, Krzysztof Kazimierz Komor, Paweł Michalec, Justyna Lidia Szelest, Aleksandra Pięta, Anna Magda Milczarek i Joanna Łucja Mackiewicz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

W uroczystości udział wzięli między innymi przedstawiciele Władz Miasta, Parlamentu, przedstawiciele placówek oświatowych i instytucji miejskich oraz oczywiście studenci, młodzież i wyróżnieni uczniowie. W części artystycznej młodzież zaprezentowała spektakl teatralny, pokaz tańca, odbył się również występ szkolnego chóru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group