Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 6330
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Spotkanie samorządowców

Sobota, 18 stycznia 2020, 8:17
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 9:58
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Spotkanie samorządowców
Fot. JAZ
Zjazd prezydentów, burmistrzów i wójtów został zorganizowany w Szczawnie–Zdroju. Na miejsce spotkania przeznaczono salę Teatru Zdrojowego, który z miejsca zachwycił praktycznie wszystkich uczestników spotkania.

Przedstawiciele Związku Miast Polskich ponownie spotkali się, by radzić i rozwiązywać problemy. Jako organizacja samorządów miejskich, PZMP opracowuje wspólne stanowisko wobec rządu oraz dba o promocję miast członkowskich w Polsce i za granicą.

Współpraca pomiędzy poszczególnymi miastami ma bardzo ważny charakter społeczno-biznesowy. Przekonują się o tym prawie codziennie mieszkańcy Szczawna-Zdroju, Wałbrzycha, Świebodzic czy Świdnicy. To pomiędzy tymi aglomeracjami ludzie poruszają się do pracy, turystycznie czy kulturowo. W codziennym życiu prawie nie zauważamy niuansów, z jakimi mierzyć się muszą włodarze miast, by zwykli mieszkańcy mogli na współpracy skorzystać. To właśnie takie fora dają możliwość pracy nad aktami prawnymi współpracy. Prezydent Roman Szełemej zaznacza, że Związek jest prężną organizacją odnoszącą na swoim polu działania duże sukcesy.
- Związek Miast Polskich jest skutecznym adwokatem w realizacji zadań samorządu w Polsce. Dzisiejsze posiedzenie będzie kolejnym w tym roku, w trakcie którego przeanalizujemy pojawianie się nowych aktów prawnych. Dzięki temu łatwiej jest wypracować stanowisko samorządu wobec pojawiających się wyzwań – mówił prezydent Wałbrzycha.

Burmistrz Szczawna Zdroju, w pierwszej kolejności, zwrócił przede wszystkim uwagę na aspekty turystyczne i lecznicze gospodarza spotkania. Po krótkiej prezentacji wręczył prezydentowi Szełemejowi kwiaty i pamiątkowy dyplom za wybranie go Samorządowcem Roku 2019.

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
1
7%
Hahaha
3
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group