Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Spotkanie Towarzystwa Miłośników Szczawna–Zdroju z Zygmuntem Zdrojewiczem

Czwartek, 9 października 2014, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:21
Autor: red
REGION, Szczawno Zdrój: Spotkanie Towarzystwa Miłośników Szczawna–Zdroju z Zygmuntem Zdrojewiczem
Fot. UM Szczawno Zdrój
4 października w sali kameralnej Teatru Zdrojowego miało miejsce zorganizowane przez zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna–Zdroju spotkanie z Profesorem zw. dr hab. n. med. Zygmuntem Zdrojewiczem – specjalistą chorób wewnętrznych, endokrynologiem, seksuologiem z Katedry i Kliniki Endokrynologii i Leczenia Izotopami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Profesor Zdrojewicz jest od kilkudziesięciu lat związany ze Szczawnem, tu spędził swoje dzieciństwo i czasy młodzieńcze (jest absolwentem II LO w pobliskim Wałbrzychu). Po studiach na wrocławskiej Akademii Medycznej pozostał w tym mieście, ale do Szczawna wraca regularnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas comiesięcznych spotkań z kuracjuszami.

Od roku 1994 jest konsultantem ds. naukowo-medycznych Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. Spotkanie z mieszkańcami Szczawna i okolic Profesor poświęcił m.in. na objaśnianie problematyki związanej z chorobami cywilizacyjnymi: cukrzycą i nadciśnieniem. Profesor Zdrojewicz odpowiadał też na pytania zadawane przez słuchaczy, których interesowała kwestia nadwagi i otyłości i metoda walki z nimi. Ponadto zadawano pytania o choroby tarczycy, o przyczyny zawałów i nawet o celowość i skutki zażywania medykamentów dostępnych w aptece bez recepty.

Spotkanie z Profesorem bardziej było przyjacielską, pełną wzajemnej życzliwości rozmową niż prezentacją wiedzy, czy wykładem. Ponieważ średnia wieku gości przybyłych na spotkanie była dość wysoka, Profesor rozdał kilka egzemplarzy napisanej przez siebie książeczki z serii „Biblioteka Nestora”. Na zakończenie spotkania prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju Iwona Czech podziękowała Profesorowi Zdrojewiczowi za bardzo przydatną oraz przystępnie i w atrakcyjny sposób podaną wiedzę podczas prawie dwugodzinnej rozmowy i wyraziła nadzieję na kontynuację takich pogadanek w najbliższych miesiącach.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group