Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie wigilijne Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców

Środa, 17 grudnia 2014, 6:30
Aktualizacja: 8:10
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Spotkanie wigilijne Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców
Fot. użyczone
W minioną niedzielę odbyło się „Spotkanie wigilijne przy opłatku” Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Spotkanie odbyło się w niedzielę (Domu Gościnnym „Rodar” w Boguszowie-Gorcach), tak jak wszystkie wycieczki Klubu Wędrowców.
Tradycja niedzielnych wypoczynków jest długa i bogata, dobiega już prawie 30 lat. Akcja cotygodniowych wędrówek pod nazwą : "W niedziele nie ma nas w domu" - zapoczątkowana w 1972 r przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Miejskiej Rady Narodowej w Wałbrzychu, a realizowana w latach 70 i 80 -tych przez przewodników górskich zrzeszonych w Kole Przewodników Sudeckich PTTK trwa do dnia dzisiejszego.

Przetrwała ona zmiany ustawowe lat 90 - tych, pomimo zaprzestania dotowania obsługi przewodnickiej. Dzięki grupie zapaleńców, długoletnich działaczy oddziału PTTK powołany w 1994 r Klub Weteranów Turystyki - obecnie Wałbrzyski Klub Wędrowców - przy Oddziale PTTK "Ziemi Wałbrzyskiej" z powodzeniem organizuje piesze wycieczki przez wszystkie niedziele całego roku.

źródło: www.walbrzych.pttk.pl/wkw/

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group