Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2521
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z Bogną Ludwig

Niedziela, 28 czerwca 2015, 13:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 czerwca 2015, 15:00
Autor: MarZy
Wałbrzych: Spotkanie z Bogną Ludwig
Fot. Robert Bajek
W Galerii pod Atlantami odbyło się spotkanie promujące książkę „Fundacje sakralne Czettritzów w Wałbrzychu i okolicach”.

Autorka książki, Bogna Ludwig, jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Historyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1999 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Otrzymała za nią wyróżnienie w konkursie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „za wnikliwą analizę zagadnień przestrzenno- kompozycyjnych zespołów budowli jezuickich w miastach śląskich”.

Obecnie w pracy badawczej zajmuje się zagadnieniami kształtowania przestrzeni i jej oddziaływania na odbiorcę oraz prowadzi studia nad architekturą nowożytną Dolnego Śląska. Opracowała m.in. studium na temat osiedli mieszkaniowych w krajobrazie wałbrzyskiego okręgu górniczo-przemysłowego w latach 1850-1945. Obecnie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Konserwacji i Rewaloryzacji Architektury Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie poprowadził Mateusz Mykytyszyn, prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group