Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 2148
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie z Izabelą Górnicką–Zdziech

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 18 października 2016, 15:11
Autor: red
Fot. użyczone
W Starej Kopalni można oglądać "Przyjaźnie paryskie 1683–1693" z kolekcji A.i N. Avila – Franciszek Starowieyski, a w Bibliotece pod Atlantami można było posłuchać, co o Franciszku Starowieyskim mówi autorka jego biografii.

W Galerii pod Atlantami odbyło się spotkanie autorskie z Izabelą Górnicką-Zdziech, poświęcone jej najnowszej książce "Franciszek Starowieyski - bycza krew".

Ta biografia niezwykłego polskiego artysty - jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, jak określiła go Alicja Młodecka z Biura Wystaw Artystycznych - składa się z wielu rozmów z rodziną, przyjaciółmi i tymi, którzy zetknęli się z nim zawodowo. Wieczór upłynął na opowieściach nie tylko o powstawaniu książki i o samym Franciszku Starowieyskim, ale i o wpływie na polską sztukę i kulturę, jaki wywarły prace Starowieyskiego. O wałbrzyskich wystawach jego prac i o swoich z nim spotkaniach opowiedziała Alicja Młodecka. Uczestnicy zadawali wiele pytań, a po oficjalnej części, wiele osób rozmawiało z Izabelą Górnicką-Zdziech, dzieląc się własnymi przemyśleniami lub wspomnieniami na temat artysty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group