Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3963
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Spotkanie z seniorami

Poniedziałek, 5 kwietnia 2021, 6:34
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Spotkanie z seniorami
Fot. KMP Wałbrzych
Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Funkcjonariusze cykl spotkań rozpoczęli 1 marca. Drugi program na żywo zaprezentowany zostanie już 12 kwietnia o godzinie 9:00 na platformie YouTube. Sierż. Aleksander Karkosz z zespołu prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy porozmawia z przedstawicielkami Głównego Urzędu Statystycznego m.in. o bezpieczeństwie w czasie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który właśnie się rozpoczął.

W dobie pandemii, w związku z tym, iż nie są wskazane spotkania twarzą w twarz, właśnie przez internet chcemy trafić do seniorów i uwrażliwić ich oraz resztę społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Przedstawicielki GUS-u wyjaśnią wszystkim oglądającym, kto musi się spisać, jak wziąć udział w spisie i na jakie pytania trzeba będzie odpowiadać osobie po drugiej stronie słuchawki. Oczywiście nie zabraknie głównego wątku, czyli tego jak nie dać się oszukać przestępcom, którzy w naszym kraju praktycznie codziennie próbują nowych sztuczek, by wyłudzić wrażliwe dane osobowe lub też pieniądze, szczególnie od nieświadomych seniorów.

Materiały udostępnione zostaną także w lokalnych mediach. Wszyscy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym, otrzymają również informacje do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na naszym terenie, jak również dostaną możliwość zadawania pytania, na które w trakcie programu odpowie policjant lub zgromadzeni goście.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantami w dniu 12 kwietnia 2021 roku od godziny 9.00 w serwisie YouTube na profilu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group