Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3240
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spragnieni złodzieje

Środa, 13 maja 2020, 6:47
Aktualizacja: Czwartek, 14 maja 2020, 8:32
Autor: red
Wałbrzych: Spragnieni złodzieje
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z „dwójki” bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży różnego rodzaju napojów alkoholowych z jednego z wałbrzyskich marketów, na kwotę prawie 600 zł. Zatrzymani sprawcy 21–latek i 22–latek to mieszkańcy Wałbrzycha, a dwóch kolejnych 25–latek i 38–latek pochodzą z powiatu świdnickiego.

W miniony piątek dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu został powiadomiony, że na terenie jednego z wałbrzyskich marketów przy ul Moniuszki, czteroosobowa grupa mężczyzn dokonała kradzieży różnego rodzaju napojów alkoholowych o wartości prawie 600 zł. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z „dwójki”, którzy szybko ustalili i zatrzymali czterech sprawców marketowej kradzieży. Podejrzani mężczyźni to 21 i 22-latek - obaj zamieszkali w Wałbrzychu, a dwóch kolejnych to 25-latek i 38-latek - mieszkańcy powiatu świdnickiego. W trakcie przeprowadzanych działań operacyjnych policjanci odzyskali również część skradzionego alkoholu.

Podczas dalszych czynności procesowych u 38-latka mundurowi ujawnili marihuanę i amfetaminę. Ponadto po sprawdzeniu zatrzymanych mężczyzn w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek jest poszukiwany przez inną jednostkę Policji do obycia kary 4 miesięcy pozbawiania wolności za przestępstwa narkotykowe. Dodatkowo policjanci udowodnili 21-letniemu wałbrzyszaninowi dokonanie na początku maja kradzieży alkoholu na szkodę jednego z marketów na terenie Świdnicy. Skradziony alkohol oszacowano na kwotę ponad 500 zł.

Sprawcy przyznali się do zarzucanych czynów. Wszyscy zatrzymani za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat..

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group