Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany przez policjantów

Wtorek, 26 września 2017, 12:40
Aktualizacja: 14:42
Autor: red
Wałbrzych: Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany przez policjantów
Fot. KMP Wałbrzych
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 53–letniemu wałbrzyszaninowi, który dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu przy ul 1 maja w Wałbrzychu. Sprawca po uprzednim wyłamaniu drzwi do mieszkania, dostał się do jego wnętrza, a następnie dokonał kradzieży 5 sztuk grzejników konwektorowych, pieca centralnego ogrzewania oraz zbiornika wyrównawczego.

Policjanci bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwania przestępcy, którego dzięki szybkiej realizacji otrzymanych informacji zatrzymano w czwartek w godzinach wieczornych. W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przedmioty pochodzące z przestępstwa przekazał innemu 27-letniemu wałbrzyszaninowi. Ten mając świadomość, że mogą one pochodzić z przestępstwa, sprzedał je natomiast w jednym ze skupów złomu usytuowanych na terenie miasta. Funkcjonariusze utracone mienie odzyskali w całości i przekazali właścicielowi.

Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Za paserstwo drugi z mężczyzn może spędzić za kratami więzienia do 2 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group