Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4746
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim/Głuszyca: Sprawca zabójstwa zatrzymany

Poniedziałek, 30 stycznia 2012, 14:55
Aktualizacja: 14:57
Autor: red
REGION, Walim/Głuszyca: Sprawca zabójstwa zatrzymany
Fot. red
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymał 29–letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 57–letniej kobiety. Na wniosek śledczych 29–latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

26 stycznia 2012 roku dzielnicowy z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymał 29-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, podejrzewanego o zabójstwo 57-letniej kobiety. Parę godzin wcześniej mieszkańcy jednego z bloków w Walimu znaleźli na klatce schodowej zwłoki 57-letniej sąsiadki. Kobieta miała rany kłute klatki piersiowej, zadane nożem. Na miejsce udała się grupa operacyjno-dochodzeniowa. Na podstawie zabezpieczonych śladów i zeznań świadków wytypowano prawdopodobnego sprawcę zabójstwa, 29-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, syna ofiary.

Mając doskonałe rozpoznanie osobowe i posesyjne dzielnicowy z Komisariatu Policji w Głuszycy ustalił miejsce pobytu podejrzewanego mężczyzny. Mężczyzna ukrył się w kompleksie leśnym przy drodze do Rościszowa. W czasie zatrzymania 29-latek nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjanta. Najpierw szczuł go psem, którego prowadził na smyczy, a następnie zaczął uciekać. Po krótkim pościgu i zastosowaniu chwytów obezwładniających dzielnicowy zatrzymał mężczyznę.

Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa. Na wniosek śledczych 29-letni mieszkaniec Pieszyc został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group