Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5875
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sprawcy pobicia zatrzymani przez policjantów

Środa, 6 grudnia 2017, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Sprawcy pobicia zatrzymani przez policjantów
Fot. KMP Wałbrzych
21–letni mieszkaniec Wałbrzycha wraz z 17–latkiem naruszali w minioną sobotę mir domowy jednego z mieszkańców Podgórza. Jakby tego było mało sprawcy dokonali zniszczenia mienia oraz pobicia właściciela.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 2 grudnia około godziny 20:30 otrzymał zgłoszenie o siłowym wtargnięciu do jednego z mieszkań przy ul. Szkolnej w Wałbrzychu przez dwóch sprawców. Mężczyźni mieli wyważyć drzwi wejściowe do domu, a następnie pobić 59-letniego właściciela lokalu, przy okazji dokonując wybicia okna w jednym z pomieszczeń.

Wysłani na miejsce policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szybko ustalili, że sprawcami tego zdarzenia są dwaj wałbrzyszanie w wieku 17 i 21 lat. W wyniku podjętych działań operacyjnych, a następnie po bezpośrednim pościgu, funkcjonariusze zatrzymali obu przestępców. Podczas czynności procesowych starszy z mężczyzn był bardzo agresywny i naruszył dodatkowo nietykalność cielesną jednego z policjantów.

Obu mężczyznom za szereg popełnionych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. W momencie zatrzymania obaj wałbrzyszanie byli nietrzeźwi. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group