Poniedziałek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4650
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Sprawdzają jakość wody

Piątek, 1 września 2023, 10:38
Aktualizacja: 12:04
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Sprawdzają jakość wody
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Burmistrz Boguszowa–Gorc Sylwia Dąbrowska poinformowała, że w związku z powzięciem 30 sierpnia informacji na temat zanieczyszczonej wody pitnej w kranach (woda koloru brązowego) z ujęcia zasilającego II Kuźnice Świdnickie, skierowała natychmiast do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wałbrzychu oraz do Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wnioski z prośbą o przebadanie wody pod kątem jej przydatności do spożycia przez ludzi.
- 31 sierpnia po godzinie 9.00 otrzymałam telefoniczną informację od przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wałbrzychu, że zgłoszenie Gminy zostało przyjęte, a zaistniała sytuacja jest konsekwencją przepompowywania do potoku Lesk wody nagromadzonej w związku z pracami budowlanymi prowadzonymi przez Nadleśnictwo Wałbrzych przy ul. Miłej w Boguszowie-Gorcach dotyczącymi zagospodarowania terenu pod kątem adaptacji obiektów małej retencji, celem pełnienia funkcji przeciwpowodziowych. Woda, która przedostała się do potoku Lesk uległa zmętnieniu i trafiła do ujęcia wody pitnej w Starym Lesieńcu. Natomiast stacja uzdatniania wody pitnej usytuowana w Starym Lesieńcu, z uwagi na ustawione parametry urządzeń, nie była przygotowana na oczyszczenie wody zawierającej tak dużo osadów - informuje burmistrz.

Gmina jest w stałym kontakcie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz pracownikami Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. którzy to wspólnie monitorują przedmiotową sprawę. Przez WPWiK sp. z o.o. podjęte zostały działania polegające na płukaniu wody wodociągowej w głównej magistrali na II Kuźnicach Świdnickich. Płukanie wody w razie potrzeby zostanie przeprowadzone również w sobotę i niedzielę, aż do uzyskania poprawy stanu wody (klarowna). Natomiast pracownicy PSSE pobrali 10 próbek wody pitnej, próbki pobrane zostaną również we wtorek 5 września br., gdy woda zostanie już oczyszczona.

W razie jakichkolwiek uwag, co do jakości wody pitnej, prosimy o informowanie Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego Boguszowa-Gorc tel. 748449311 wew. 48.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
9
69%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group