Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2119
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Sprawne Maluchy na start”

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 28 czerwca 2014, 6:20
Aktualizacja: 16:24
Autor: red
Fot. użyczone
Po kilku tygodniach ciężkich i wyczerpujących prac budowlanych na placu w Przedszkolu przy ul. Kolejowej 49 w Boguszowie – Gorcach, nadszedł długo wyczekiwany dzień otwarcia miejsca zabaw dla dzieci.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w grudniu 2013 roku złożył projekt napisany przez nauczycielki z Przedszkola – Małgorzatę Pączkę, Renatę Lesiecką oraz Marikę Sikorę i już po raz drugi dostał grant przyznawany przez Fundusz Toyoty – Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat.

Projekt zatytułowany „Sprawny Maluch” – został doceniony przez komisję i znalazł się na bardzo wysokim drugim miejscu na liście dofinansowanych projektów. Wraz z poprawą pogody, w połowie kwietna, prace ruszyły pełną parą, a było co robić, gdyż skwer był dość mocno zaniedbany, szary i właściwie nie nadający się do użytku.

Pierwszym etapem było zbijanie starego tynku, robienie zacierki ścian, wywóz gruzu, montowanie piaskownicy, malowanie jej i napełnianie piaskiem. Niestety, tuż po napełnieniu, pogoda znów się zepsuła i ciągle padający deszcz uniemożliwił kontynuowanie robót. Dopiero w połowie maja można było nadrabiać zaległości, kolejne etapy postępowały w trybie błyskawicznym – układanie z kamienia gry „Chłopek”, montowanie kosza do gry oraz zabawek edukacyjnych „kółko – krzyżyk” i „labirynt”, budowanie pojazdu z desek i opon.

W tym samym czasie wyrównywany był teren, aby dzieci bezpiecznie mogły korzystać z placu, siana była trawa, aby na placu było pięknie i zielono, a także trwało upiększanie – montowanie ławek, donic z kwiatami, malowanie ścian. Na ścianach powieszone zostały również piękne, bajkowe, kolorowe banery, dzięki którym miejsce to przenosi nas w zupełnie inny świat. Po starym, zapomnianym, szarym skwerze nie ma już nawet wspomnienia, dziś plac ten zachwyca swoim nowym wyglądem, nie tylko maluchy, które będą z niego korzystały, ale również dorosłych.

12 czerwca wszyscy zaproszeni goście, dzieci, nauczyciele oraz rodzice zebrali się w sali Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach, aby uczestniczyć w oficjalnym otwarciu placu „Sprawny Maluch”. Zebrani przywitani zostali przez dyrektor Barbarę Woźniak, która nie kryła zadowolenia i wdzięczności wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie miejsca, w którym dzieci będą czuły się miło i bezpiecznie, który pełnił będzie również funkcję dydaktyczną i promował będzie aktywne formy spędzania czasu wolnego, a także wpływał będzie na poszerzanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Podczas uroczystości przedstawiona została krótka prezentacja multimedialna ukazująca zmiany, jakie zaszły na placu. Wielką niespodzianką dla dzieci i dorosłych był pięknie przygotowany spektakl pt. „Czerwony Kapturek”, który wyreżyserowany został przez Jolantę Dziemieszonek, a udział w nim wzięli rodzice i nauczyciele z Zespołu – Szkolno Przedszkolnego, m. in. Małgorzata Pączka, Anna Kapcewicz. Wspaniałą dekorację, która zaparła dech w piersiach i wzbudziła żywe emocje w dzieciach, wykonały Marzena Borodeńko oraz Joanna Niwińska. Po gromkich brawach i zakończeniu przedstawienia, zaproszeni goście odebrali podziękowania z rąk Pani dyrektor i przeszli na poczęstunek przygotowany przez rodziców i nauczycieli. Następnie wszyscy obecni udali się na przecięcie wstęgi, na czekający na wszystkich i zachwycający swoim pięknem plac. Wstęgę przecięła Pani dyrektor wraz z dyrektorem Marianem Pierzynką i zaprosili wszystkie dzieci do wypróbowania sprzętów znajdujących się na placu. Pani dyrektor podarowała również dzieciom zabawki, którymi będą mogły bawić się
w piasku, współpracując ze sobą i ucząc się zasad.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group