Poniedziałek, 13 lipca
17°C Wałbrzych
CZYTAJ RÓWNIEŻ
112 Wypadek na "35" - objazd przez Świebodzice Tragedie i dramaty Zadźgał własną siostrę i ciężko ranił matkę. Usłyszał już zarzuty Tragedie i dramaty Dramatyczny wypadek z udziałem młodego sportowca! Aktualności Otwarto rozbudowaną część Zakładu Endoskopii Zabiegowej Piłka nożna Podgórze Wałbrzych oficjalnie z awansem Aktualności Bohaterska postawa dzielnicowych Tragedie i dramaty Tragedia w Lutyni, brat zabił własną siostrę i ciężko ranił matkę! Tragedie i dramaty Jedna osoba zginęła w czasie pożaru! Aktualności Po katastrofie stracili klientów. „Nikt nie mówi nam, kiedy będziemy mogli wrócić do pracy” Piłka nożna Ekstraklasowy Widzew odwiedzi klub z naszego regionu
reklamy

Sprzątali Chełmiec

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

– Służba w OSP to nie tylko akcje ratowniczo–gaśnicze, ale także działalność na rzecz lokalnej społeczności i ochrony środowiska – mówią strażacy z OSP Boguszów.

Dołączyli oni do niedzielnej akcji sprzątania góry Chełmiec zorganizowanej przez JARO w Biegu.
- Chociaż administracyjnie szczyt należy do Szczawna-Zdroju, to właśnie z naszego miasta można dojść najkrótszą drogą na górę, więc tak trochę jako mieszkańcy czujemy się gospodarzami. Wspólnie z Grupą Biegową Dzikowiec wyruszyliśmy z ul. Kusocińskiego wzdłuż Drogi Krzyżowej Trudu Górniczego. Jednym z zadań było zabieranie pełnych worków i dowiezienie ich do punktu zbiórki. Niestety, pracy, a w zasadzie śmieci, nie brakowało. Na szczycie spotkaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami akcji, a była to naprawdę spora ilość osób. Cieszymy się, że mogliśmy choć w małym stopniu poprawić jakość naszego otoczenia i przysłużyć się ochronie środowiska, a warto wspomnieć przy okazji, że 5 czerwca obchodziliśmy Dzień Ochrony Środowiska - informują druhowie z OSP Boguszów.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka