Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2408
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Sprzedał swój głos za alkohol

Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 9:40
Autor: red
powiat wałbrzyski: Sprzedał swój głos za alkohol
Fot. red
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Jedliny Zdroju, którzy zostali oskarżeni o popełnienie 24 marca tego roku tzw. przekupstwa wyborczego w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone było na skutek zawiadomienia złożonego przez Komitet Wyborczy Nasz Powiat.

W jego toku ustalono, że w dniu uzupełniających wyborów do Rady Powiatu Wałbrzyskiego, na terenie Jedliny Zdroju, jeden z jej mieszkańców Paweł K. przyszedł do mieszkania swojego znajomego Zdzisława Ch. i zaproponował mu butelkę wódki w zamian za oddanie głosu na rzecz kandydata Komitetu Wyborczego Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej. Jednocześnie wręczył mu ulotkę wyborczą kandydata, na którego miał zagłosować. Następnie Zdzisław Ch. udał się do lokalu wyborczego, gdzie oddał swój głos. Po tym wspólnie z Pawłem K. poszedł do jego mieszkania, gdzie ten przekazał mu butelkę wódki, którą ostatecznie mężczyźni wspólnie spożyli.

Pawłowi K. prokurator przedstawił zarzut, że w związku z wyborami i agitacją wyborczą, udzielił korzyści osobistej w postaci alkoholu w zamian za głosowanie w określony sposób (art. 250a § 2 kodeksu karnego), natomiast Zdzisławowi Ch. prokurator zarzucił, że jako osoba uprawniona do głosowania, przyjął korzyść osobistą w zamian za głosowanie na wskazanego mu kandydata KWW WWS (art. 250a § 1 kodeksu karnego).

Za występek zarzucony oskarżonym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznawana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group