Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4545
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sprzedali wypożyczony samochód

Poniedziałek, 19 listopada 2012, 10:37
Aktualizacja: 10:57
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Sprzedali wypożyczony samochód
Fot. red.
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu nie dali wiary zeznaniom 19–latka i 42–latka, którzy zgłosili utratę samochodu przez nich wypożyczonego we Wrocławiu.

Mężczyźni zgłosili kradzież samochodu, który wypożyczyli z jednej z wypożyczalni we Wrocławiu. Jak twierdzili, gdy upłynął termin korzystania z auta chcieli je zwrócić zgodnie z umową właścicielce. Jak się okazało samochód "zniknął".

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy sprawdzili wszystkie podane przez zawiadamiających okoliczności. Okazało się, że wcale do przestępstwa nie doszło. Nie potwierdziła się żadna z podawanych przez nich wersji. Pojazd wartości 50 tysięcy złotych mężczyźni sprzedali nieznanej im osobie za kwotę 5 tysięcy złotych. Samochód odzyskano.

Skompletowany materiał policjanci przekazali do prokuratury, która po zapoznaniu się z nim zadecydowała o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych. Za przywłaszczenie rzeczy ruchomej znacznej wartości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group