Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1665
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Średni sezon szachistów

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 17:43
Aktualizacja: 17:44
Autor: PAW
Niedawno rozgrywki zakończyli szachiści Hetmana Wałbrzych oraz WOK Energetyka Wałbrzych. Nasze ekipy wypadły dość przeciętnie.

W rozgrywkach III ligi szachiści Hetmana Wałbrzych zaliczani byli do grona faworytów i cicho mówiło się o szansach na awans. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna.

Hetman zajął 5. pozycję w tabeli. Prezes klubu Wojciech Płotka i jego zawodnicy liczyli pewnie na więcej. Na dorobek punktowy Hetmana złożyło się 6 zwycięstw, 2 remisy i jedna porażka. O dużych możliwościach szachistów Hetmana świadczy fakt, że wygrali oni mecze z mistrzem ligi OKSiR-em Wisznia oraz wicemistrzem z Legnicy. Niestety, nasi potracili punkty z drużynami niżej notowanymi. Te straty punktowe zadecydowały właśnie o takiej a nie innej pozycji w tabeli.

W rozgrywkach III ligi mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta. Szachiści WOK Energetyka Wałbrzych przystępowali do sezonu jako beniaminek i ich głównym celem było utrzymanie w lidze. Ta sztuka im się udała. Energetyk wygrał w sezonie 1 mecz, dwa zremisował i poniósł 8 porażek. Te wyniki pozwoliły naszym szachistom zająć 10. miejsce w tabeli, które zagwarantowało im utrzymanie w III lidze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group