Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2681
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stadion, GDK i basen – inwestycje, które muszą poczekać

Niedziela, 7 stycznia 2018, 16:35
Aktualizacja: 16:50
Autor: PAW
Wałbrzych: Stadion, GDK i basen – inwestycje, które muszą poczekać
Fot. archiwum
Modernizacja stadionu na Nowym Mieście, remont GDK–u czy też budowa basenu odkrytego to inwestycje, na które wałbrzyszanie będą jeszcze musieli poczekać.

Prezydent Roman Szełemej podkreśla, że obecnie dla gminy pierwszoplanowymi inwestycjami są te związane z polityką mieszkaniową oraz oczywiście budowa obwodnicy Wałbrzycha.
- Zawsze jeśli będę miał do wyboru budowę nowych mieszkań, czy remonty kolejnych dróg a budowę stadionu, czy basenu wybiorę te pierwsze rozwiązania - mówi prezydent Roman Szełemej.

Remont stadionu na Nowym Mieście to wydatek co najmniej kilkunastu milionów złotych i choć Ministerstwo Sportu zadeklarowało gotowość dofinansowania tej inwestycji, to obecnie gmina Wałbrzych nie ma środków, by to zadanie zrealizować, choć pierwotnie przed kilkoma laty mówiło się, że w 2018 roku ten obiekt zostanie oddany do użytku. Tak się nie stało i nie zapowiada się, by ta sytuacja uległa zmianie w najbliższych 2-3 latach.

Na projekt dotyczący modernizacji dawnego kina Górnik wydano kilka milionów złotych. Samo zadanie to jednak wydatek sięgający co najmniej 80 milionów złotych. W związku z tym, że zmieniły się zasady przyznawania środków na tego typu zadania i teraz samorządy nie mogą już liczyć na dofinansowanie w kwocie kilkudziesięciu milionów złotych, nie ma szans na jednorazowe wykonanie tej inwestycji, a w grę w kolejnych latach wchodzi ewentualne podzielenie zadania na kilka etapów i poszukiwanie środków zewnętrznych na wykonanie.

Wałbrzych od kilku lat nie ma basenu odkrytego. Ten ostatni, który funkcjonował w dzielnicy Rusinowa, został zamknięty z powodu złego stanu technicznego. Na remont gmina nie chce wyłożyć milionów złotych, bo zyski z basenu, przy dość przeciętnej frekwencji, są praktycznie nieosiągalne.
- Dysponujemy kilkoma krytymi basenami i mają one wysoki standard i miłośnicy kąpieli chętnie z nich korzystają - tłumaczy prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group