Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 3208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stadion Gwarka będzie jak nowy

Czwartek, 15 stycznia 2015, 12:41
Aktualizacja: 12:43
Autor: PAW
Wałbrzych: Stadion Gwarka będzie jak nowy
Fot. Robert Bajek
W listopadzie pisaliśmy o poważnych problemach finansowych Gwarka Wałbrzych. Wygląda na to, że klub z ulicy Jagiellońskiej najgorsze ma już za sobą.

W listopadzie zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu zespołu seniorów z rozgrywek klasy A. Drużyna została więc automatycznie zdegradowana do klasy B, ale w rundzie wiosennej będzie prawdopodobnie grać w klasie B, ale bez przyznawania punktów. Dzięki temu klub nie zniknie z piłkarskiej mapy Wałbrzycha. Nadal szkolić się tam będą młodzi piłkarze i uczestniczyć w rozgrywkach organizowanych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

Chyba jednak najważniejszą kwestią, która może mieć niebagatelne znacznie dla przyszłości Gwarka, są działania podjęte przez zarząd, a które mają poprawić stan infrastruktury klubowej. Trwa obecnie remont boiska, na które klub pozyskał środki z Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Na nowe boisko piłkarze wyjdą prawdopodobnie w sierpniu bieżącego roku.

Przypomnijmy, że Gwarek Wałbrzych przez lata występował najpierw na boiskach klasy B, a po awansie w rozgrywkach klasy A. Piłkarzom z ulicy Jagiellońskiej, gdzie kiedyś swoje mecze toczyła Koksochemia Wałbrzych, w klasie A wiodło się różnie, ale były sezony, że ten klub nadawał ton rozgrywkom i do końca walczył o historyczny awans do klasy okręgowej.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group