Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4183
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stanęli na wysokości zadania

Poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:25
Aktualizacja: Wtorek, 21 stycznia 2020, 8:37
Autor: red
Wałbrzych: Stanęli na wysokości zadania
Fot. KMP Wałbrzych
Ponad 2,5 promila w organizmie miał kierowca zatrzymany przez policyjne małżeństwo, które w czasie wolnym od służby pojechało na zakupy. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły niebezpieczne manewry wykonywane na drodze przez kierującego Mercedesem.

W sobotę 19 stycznia policyjne małżeństwo wybrało się na zakupy. Jadąc ul. Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju zauważyli Mercedesa, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry. Jadąc drogą dwupasmową zjeżdżał, to na jeden, to na drugi pas ruchu. W pewnym momencie jechał środkiem drogi mając linię oddzielającą oba pasy ruchu między kołami. Wszystko wskazywało na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz jechał cały czas za nim. W tym samym czasie jego żona poinformowała o sytuacji dyżurnego wałbrzyskiej komendy, który na miejsce skierował patrol z ruchu drogowego. W pewnym momencie kierujący Mercedesem zorientował się, że ktoś za nim jedzie i łamiąc przepisy ruchu drogowego zaczął uciekać ulicami dzielnicy Piaskowa Góra. Następnie próbował ukryć się przed policjantami na jednym z parkingów. Policjant zastawili mu drogę wyjazdu i podeszli do samochodu. Od mężczyzny wyczuł woń alkoholu, dlatego też, aby uniemożliwić dalszą jazdę, natychmiast zabrał kierującemu kluczyki.

Kierującym Mercedesem okazał się 40-letni mieszkaniec Wałbrzycha, nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności (np. przymusowe prace społeczne) albo więzienie do 2 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
2
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group