Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4582
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Stanowisko radnych

Piątek, 3 grudnia 2021, 10:39
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
powiat wałbrzyski: Stanowisko radnych
Fot. użyczone
Prezentujemy stanowisko radnych Rady Powiatu Wałbrzyskiego ws. zwolnienia Pani Wiolety Kostiańczuk–Tulikowskiej.

Z wielkim zdziwieniem przyjęliśmy informację o zwolnieniu dyscyplinarnym wieloletniego pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a od 2018 roku dyrektor tej instytucji, Pani Wiolety Kostiańczuk-Tulikowskiej.

Pani Wioleta Kostiańczuk-Tulikowska od 2003 roku była pracownikiem PCPR w Wałbrzychu, poczynając od stopnia specjalisty, przez starszego specjalistę, koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, kierownika zespołu rodzinnej pieczy i świadczeń, aż po dyrektor PCPR. Przez cały ten okres wykonywała swoją pracę nienagannie, bez żadnych zarzutów. Piastując stanowisko dyrektor podczas komisji oraz sesji Rady Powiatu, zawsze bardzo dobrze przygotowana, merytorycznie odnosiła się do wszystkich prezentowanych zagadnień.

Fakt zwolnienia dyscyplinarnego Pani dyrektor jest tym bardziej niezrozumiały, że nigdy wcześniej nie były prezentowane w stosunku do niej żadne zarzuty. Ponadto w odpowiedzi na przeprowadzony w czerwcu br. audyt z działalności PCPR, w którym wykazano niezbyt znaczące uchybienia dot. wewnętrznych procedur, które nie wpływały na zasadniczą działalność instytucji, Pani dyrektor przygotowała plan naprawczy w odpowiedzi na zalecenia wynikające z audytu, który został zaprezentowany w dniu 19.10.2021 r. na posiedzeniu zarządu Powiatu Wałbrzyskiego i który został pozytywnie oceniony przez zarząd, a audytor wewnętrzny Pan Zbigniew Bartnik ocenił, że "(...) w jednostce został wprowadzony szereg nowych uregulowań wewnętrznych, które spełniają wymogi wskazane w audycie (...)".

Z tego co nam wiadomo, w PCPR nie doszło do żadnego przestępstwa, żadnej defraudacji, ani, co najważniejsze, do żadnego działania, w efekcie którego szkodę ponieśliby podopieczni PCPR, a więc w szczególności dzieci. Tym bardziej tak nagłe zwolnienie Pani Wiolety Kostiańczuk-Tulikowskiej, na podstawie zarzutu paru braków formalnych i bez możliwości odniesienia się do nich przez Panią dyrektor, a także histeryczna reakcja starosty wałbrzyskiego na pytania zadawane w przedmiotowej sprawie, budzą nasze poważne wątpliwości co do zasadności tej decyzji.

W związku z powyższym, mając na uwadze dobro funkcjonowania PCPR, domagamy się rzetelnej informacji nt. wszystkich okoliczności zwolnienia Pani Wiolety Kostiańczuk-Tulikowskiej oraz wyczerpującej odpowiedzi na pytania radnych dotyczące tej sprawy.

Podpisali radni Rady Powiatu Wałbrzyskiego:
Jolanta Woźniak
Ramona Bukowska
Ewa Dorosz
Jarosław Buzarewicz
Kamil Orpel
Leonard Górski
Bogdan Stochaj

Twoja reakcja na artykuł?

8
35%
Cieszy
5
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
9
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group