Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3448
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Stara Kopalnia laureatem

Środa, 5 października 2022, 10:33
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Stara Kopalnia laureatem
Fot. użyczone
Stara Kopalnia najlepszym produktem turystycznym Dolnego Śląska 2022, ma swoje drzewo i zaprasza na Otwarte Dni Funduszy Europejskich!

Dyrektorzy Starej Kopalni w Wałbrzychu najpierw posadzili platan kultury, a następnie odebrali nagrodę za Najlepszy Produkt Turystyczny 2022 roku. Tymczasem już w weekend Otwarte Dni Funduszy Europejskiej.

Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki na uroczystej gali przygotowanej przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, które było podsumowaniem turystycznego roku 2022 na Dolnym śląsku. We Wrocławiu dyrektorzy wałbrzyskiej instytucji Jan Jędrasik i Marta Wróbel odebrali certyfikat dla Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska za 2022 roku. Na wynik złożyły się bogata zróżnicowana oferta kulturalno – turystyczna obiektu, rosnąca popularność wśród zwiedzających oraz inicjatywy podejmowane na terenie Starej Kopalni w przeciągu roku. Duża aktywność wałbrzyskiej atrakcji turystycznej na polu turystycznych wydarzeń województwa i potencjał obiektu została doceniona i wysoko oceniona przez konkursowe jury. Certyfikat na wrocławskiej gali wręczyli Dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej – Adam Zawada oraz Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego – Krzysztof Maj.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się również ZOO Wrocław, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, Warsztaty Kreatywne w Krainie Wygasłych Wulkanów w Dobkowie, a Specjalny Certyfikat trafił również do R26 Skatepark Wałbrzych.
Stara Kopalnia jako laureat konkursu będzie reprezentować Dolny Śląsk w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2022 roku. Znalezienie się w tym gronie jest już dużym wyróżnieniem dla wałbrzyskiej kopalni.

Warto nadmienić że to drugi raz kiedy Stara Kopalnia otrzymuje to wyróżnienie.

Od wtorku 4 października Stara Kopalnia wraz z pozostałymi instytucjami kultury z Wałbrzycha ma również swoje drzewo. W dzielnicy Podzamcze na skwerze przedstawiciele wałbrzyskich placów kulturalnych posadzili Platany. Drzewa mają nie tylko wzbogacić dzielnicę o zielony skwer pomiędzy ulicami Forteczną i Palisadową. Dziewięć posadzonych drzew będzie na tabliczkach z nazwami przypominać również wałbrzyszanom o działających w Wałbrzychu instytucjach, które przygotowują dla nich na bieżąco bogatą ofertę kulturalno-edukacyjną.

Już w najbliższy weekend Stara Kopalnia zaprasza na Otwarte Dni Funduszy Europejskich. W ich ramach od 7 do 9 października wałbrzyska instytucja kultury zaprasza na zwiedzanie kopalni w specjalnej cenie biletu po 15 zł. Aby otrzymać rabat należy zapytać się na miejscu o hasło uwalniający zniżkę. Czas zwiedzania z przewodnikiem około 1,5 godziny. Wejścia o pełnej godzinie między 10, a 16.

Dodatkowo w niedzielę na terenie Sztygarówki czynny będzie Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Na stoisku informacyjno-promocyjnym będzie można dowiedzieć się o możliwości pozyskiwania środków z funduszy Unii Europejskiej. Punkt czynny będzie między 11, a 16.

W ten dzień odbędzie się również specjalna edycja Rodzinnych Niedziel. Tym razem Rodzinne Fedrowanie polegające na pokonaniu specjalnej trasie dzieci z rodzicami pod opieką animatora odbędzie się o godzinie 10:30 oraz 12:00. Uczestnicy tym razem poznają budynek łaźni łańcuszkowej i elementy górniczego ubrania by na koniec podjąć się prac pod ziemią. Zajęcia Rodzinnych Niedziel dedykowane są dla dzieci od 5 roku życia. Z okazji Otwartych Dni Funduszy Europejskich bilet w obniżonej cenie 15 zł. Obowiązuje limit miejsc. Wejściówki można kupić przez stronę internetową.

Twoja reakcja na artykuł?

3
13%
Cieszy
15
63%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
4
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group