Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia zaprasza

Wtorek, 15 września 2020, 10:31
Aktualizacja: Środa, 16 września 2020, 8:10
Autor: red
Wałbrzych: Stara Kopalnia zaprasza
Fot. organizatorzy
Wrzesień w Starej Kopalni w Wałbrzychu to miesiąc wypełniony wydarzeniami – za nami Europejskie Dni Dziedzictwa, które miały miejsce w miniony weekend. Przed nami pierwsze koncerty i Festiwal Food Truck’ów.

Po raz piąty w Starej Kopalni odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. Celem wydarzenia jest promocja zabytków – co roku we wrześniu kraje biorące udział w projekcie udostępniają miejsca kultury i zabytki do zwiedzania oraz organizują warsztaty czy wykłady. Stara Kopalnia przygotowała program pod hasłem „Moja Droga Julio”, co odnosiło się zarówno do hasła przewodniego EDD 2020 oraz do historii wałbrzyskiej kopalni. W ciągu weekendu odbyły się m.in. zajęcia dla najmłodszych, specjalne zwiedzanie obiektu dla dzieci i dorosłych oraz spotkanie z byłymi górnikami i pracownikami kopalń w Kawiarni Sztygarówka, podczas którego uczestnicy mogli zadawać pytania dotyczące historii górnictwa i pracy górników. Warto podkreślić, że Stara Kopalnia w zeszłym roku otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa, a w roku 2020 znalazła się wśród 10 obiektów wybranych spośród 600 zgłoszonych instytucji, do promocji tegorocznej edycji.

W najbliższy weekend Stara Kopalnia będzie obecna podczas Sprzątania Świata z Radiem Zet na wałbrzyskim Rynku. Na stoisku obiektu będzie można uzyskać informacje dotyczące kopalni oraz wziąć udział w warsztatach ceramicznych, zajęciach malowania węglem i w konkursie wiedzy o Wałbrzychu i Dolnym Śląsku. Z kolei bezpośrednio na terenie instytucji odbędą się dwa koncerty zespołu Ira – 18 i 19 września. Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl lub w kasie w Kawiarni Sztygarówka. Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z wytycznymi dotyczącymi organizacji koncertów, występ zespołu został rozłożony na dwa dni, aby zachować zalecane odstępy między uczestnikami.

To nie koniec koncertów – w ostatni weekend września na scenie Starej Kopalni wystąpi Kasia Kowalska. 27 września ze względów bezpieczeństwa odbędą się dwa koncerty artystki – o godzinie 17.30 oraz o godzinie 20.00. Bilety dostępne online na kupbilecik.pl oraz stacjonarnie w Kawiarni Sztygarówka. W czasie weekendu na terenie obiektu będzie miał miejsce Festiwal Food Trucków,
w ramach którego – oprócz licznych food trucków z różnorodnymi potrawami - odbędą się m.in. animacje dla dzieci i różne atrakcje oraz kino plenerowe, podczas którego wyświetlony zostanie film „Millerowie” – amerykańska komedia z 2013 roku z Jennifer Aniston w roli głównej. Również w ostatni weekend września, a dokładnie w sobotę 26.09.2020 r. odbędą się kolejne zajęcia z cyklu Bajtel w Kopalni czyli skierowane do najmłodszych odbiorców w przedziale wiekowym 0-2 lata oraz 3-6 lat. Szczegóły wkrótce na stronie www.starakopalnia.pl.

W przestrzeniach instytucji dostępne są obecnie 3 wystawy:
- „Niebezpieczne zabawy” Henryk Cześnik – malarstwo,
- „Mój świat – malarstwo” Takis Makandasis,
- ekspozycja rzeźb ceramicznych pochodzących ze zbiorów Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Wstęp na wystawy jest wolny, czynne codziennie – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00.

Do końca września trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu – kupując bilet na zwiedzanie jednej instytucji, otrzymujemy 10% zniżki na zakup biletu w drugiej atrakcji objętej promocja. Na takiej samej zasadzie działa akcja promocyjna Starej Kopalni i wałbrzyskiego Jump Planet.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
3
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group