Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3375
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia zaprasza

Wtorek, 15 grudnia 2020, 7:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: red
Wałbrzych: Stara Kopalnia zaprasza
Fot. organizatorzy
Stara Kopalnia nie zwalnia tempa! W dalszym ciągu odbywają się zajęcia edukacyjne online, a instytucja zaprasza do Sztygarówki lub do sieci po choinkowe ozdoby i świąteczne prezenty prosto z Centrum Ceramiki Unikatowej.

W ofercie edukacyjnej Starej Kopalni w Wałbrzychu znajdują się zajęcia muzealne, dzięki którym dzieci mogą poznać specyfikę pracy górnika. Na zakończenie lekcji uczestnicy mają do wykonania zadania nawiązujące do danych zajęć, np. wykonanie czako czyli górniczego nakrycia głowy lub rozwiązanie specjalnie przygotowanej karty zadań. Oferta w takiej formie cieszy się rosnącym zainteresowaniem – korzysta z niej coraz więcej szkół. Szczegóły znajdują się na stronie www.starakopalnia.pl.

We wtorek instytucja zaprasza na swojego Facebook’a na kolejne Spotkanie ze sztuką. Jest to cykl bezpłatnych prezentacji dotyczących szeroko pojętej sztuki i wystaw artystycznych. 15 grudnia o godzinie 16.00 odbędzie się prezentacja na temat sztuki recyklingu.

W tym tygodniu również na Facebook’u Starej Kopalni pojawią się świąteczne przewodniki „Jak przygotować własne ozdoby świąteczne”, które poprowadzą artyści z Centrum Ceramiki Unikatowej.

Teren zewnętrzny Starej Kopalni jest czynny codziennie – instytucja zachęca do spacerów. W szerokiej przestrzeni znajdziemy górnicze maszyny wielkogabarytowe, zabytkowe wózki z węglem czy Geo-ogródek. Czynna jest także Kawiarnia Sztygarówka realizująca zamówienia na wynos.

Stara Kopalnia zaprasza do świątecznych zakupów w Kawiarni Sztygarówka lub online pod adresem https://starakopalnia.pl/fabryka-prezentow-starej-kopalni/. W sprzedaży znalazły się ręcznie robione ozdoby, idealne na choinkę i do świątecznych stroików. W ofercie nie brakuje również propozycji na prezenty w postaci biżuterii czy specjalnych pakietów świątecznych. Ozdoby powstają w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group