Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia zostanie oddana do użytku 8 listopada

Czwartek, 10 kwietnia 2014, 17:18
Aktualizacja: 18:47
Autor: PAW
Wałbrzych: Stara Kopalnia zostanie oddana do użytku 8 listopada
Fot. PAW
Tak wynika przynajmniej z zapowiedzi prezydenta Romana Szełemeja.

Prace w Starej Kopalni idą zgodnie z harmonogramem, nie ma opóźnień, a obecnie wyłonieni zostali wykonawcy ostatnich zadań.
- Odebrany został już budynek nr 3. Podpisujemy umowy na ostatnie prace. Czeka nas jeszcze remont tzw. Sztygarówki, skąd będzie można przejść do innych obiektów – mówi prezydent Szełemej.

Modernizacji i robót wymaga jeszcze budynek nr 2, czyli tzw. siłowania, ale również trzeba popracować nad zagospodarowaniem terenu wokół budynków wchodzących w skład kompleksu.
- Mamy już wykonawcę, który zajmie się tym zakresem prac – mówi prezydent Szełemej. – Termin oddania do użytku zbliża się szybkimi krokami. Obecnie data obowiązująca otwarcia to 8 listopada. Prace przy Starej Kopalni wiążą się również ze zmianami i przebudową ulicy Wysockiego. Czeka nas w związku z tym m.in. kolejne wyburzenie. Chodzi o budynek, w którym kiedyś znajdowała się dyrekcja kopalni Thorez.

Warto też wspomnieć, ze trwa budowa wieży widokowej na terenie kompleksu Starej Kopalni. Konstrukcja ma mieć ponad 20 metrów wysokości i będzie można z tejże wieży podziwiać cały teren Parku Wielokulturowego.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group