Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2770
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Staranował policjantów

Czwartek, 8 października 2020, 13:25
Aktualizacja: Piątek, 9 października 2020, 8:55
Autor: red
Wałbrzych: Staranował policjantów
Fot. KMP Wałbrzych
29–latek podczas sobotniej kontroli drogowej podał policjantom fałszywe dane personalne, a chwilę później podjął ucieczkę swoim samochodem, narażając przy tym interweniujących funkcjonariuszy na utratę zdrowia.

To miała być dla policjantów ruchu drogowego kolejna kontrola drogowa na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu związana z przekroczeniem dozwolonej prędkości przez jednego z kierujących. Okazało się jednak, że mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu, a funkcjonariuszom postanowił podać dane personalne swojego brata, co szybko wychwycili mundurowi. Kiedy policjanci podjęli czynności, by zatrzymać mężczyznę, ten gwałtownie ruszył kierowanym przez siebie pojazdem ciągnąc za sobą policjantów. Funkcjonariusze w obawie o swoje życie i zdrowie odskoczyli ostatecznie od pojazdu, który odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście – co potwierdziły późniejsze badanie - funkcjonariusze doznali niegroźnych dla życia obrażeń.

W tym momencie będący w służbie i poza służbą policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego niezwłocznie stawili się do jednostki i w sobotnie wieczór rozpoczęły się działania operacyjne mające na celu ustalenie miejsca ukrywania się sprawcy i zatrzymania go. Ostatecznie 29-letni wałbrzyszanin trafił w ręce funkcjonariuszy wydziału kryminalnego wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc w poniedziałek nad ranem. Podejrzany został zatrzymany przy ul. Chodkiewicza w Wałbrzychu. Policjanci zabezpieczyli również kierowany przez niego pojazd.

W trakcie czynności mundurowi potwierdzili, że sprawca podjął ucieczkę, gdyż był poszukiwany za popełnione wcześniej przestępstwa, m.in. za groźby karalne, naruszenie nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała innej osoby, za co spędzi najbliższe dwa lata w zakładzie karnym. Teraz za czynną napaść na funkcjonariuszy wałbrzyszanin może trafić za karty więzienia na dodatkowe 10 lat. Za pomoc w ukrywaniu mężczyzny odpowie również jego dobry znajomy – zatrzymany przez funkcjonariuszy, któremu za poplecznictwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
6
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
5
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group