Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3786
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Starostwo remontuje ul. Kolejową w Głuszycy i ul. Spółdzielców w Grzmiącej

Sobota, 30 czerwca 2012, 11:03
Aktualizacja: 11:03
Autor: red
REGION, Głuszyca: Starostwo remontuje ul. Kolejową w Głuszycy i ul. Spółdzielców w Grzmiącej
Fot. użyczone
W Głuszycy powstaje nowa nawierzchnia, chodniki i sygnalizacja świetlna, w Grzmiącej już wyremontowano dwa obiekty mostowe, wkrótce zostanie jeszcze wyremontowany kilkusetmetrowy odcinek drogi.

Remont realizowany jest na zlecenia Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, które na ten cel przeznaczyło ponad 600 000 zł. Na ul. Kolejowej - na odcinku od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do skrzyżowania z drogą do Łomnicy - budowane są nowe chodniki, nowa nawierzchnia jezdni, w miejsce starych kolorowych barierek zostaną zamontowane nowe pomiędzy chodnikiem a rzeką. Ponadto - w trosce o bezpieczeństwo pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 3 - zostaną zamontowane dwie sygnalizacje świetlne.

Trwają także prace w Grzmiącej, również na zlecenie Starostwa Powiatowego: wyremontowano dwa obiekty mostowe, wykonano prace mające na celu odbudowę systemu odwodnienia skrzyżowania ul. Spółdzielców z ul. Wiejską, wkrótce zostanie położona nakładka na odcinku od skrzyżowania do drogi wojewódzkiej. Na odcinku ul. Kolejowej - od skrzyżowania z Pionierów do skrzyżowania z drogą do Łomnicy - oraz na odcinku od dworca kolejowego do drogi wojewódzkiej w Grzmiącej udrożniono także rowy, wzmacniając przy tym system odwodnienia drogi. Zakończenie prac w gminie Głuszyca przewiduje się do końca lipca.

To nie pierwsze tak duże remonty dróg prowadzone przez Starostwo Powiatowe w tej gminie: w ubiegłym roku Starostwo wyremontowało drogę do Sierpnicy za 1.613.000 zł. Łącznie w latach 2006-2011 wyremontowało ponad 12 km dróg, koszt prac to blisko 5 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group