Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3508
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Starostwo w ministerialnym projekcie

Poniedziałek, 14 maja 2012, 19:06
Aktualizacja: 19:07
Autor: red
Wałbrzych: Starostwo w ministerialnym projekcie
Fot. organizatorzy
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu chce wypracować jeden z najwyższych standardów obsługi w Polsce. Dlatego jako trzeci urząd na Dolnym Śląsku i jeden z trzydziestu w Polsce, bierze udział w pilotażowym projekcie pn. ,,Równość standardem dobrego samorządu” zarządzanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Projekt ma na celu wsparcie urzędów administracji samorządowej w Polsce w realizacji konstytucyjnej i unijnej zasady równości i polityki równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie i poglądy, wiek, orientację seksualną, niepełnosprawność oraz płeć.
- W codziennej praktyce naszego urzędu realizujemy już te zasady. Uważamy jednak, iż szkoleń nigdy za wiele, zawsze można wypracować dodatkowe narzędzia, aby realizować te zadania na najwyższym poziomie w kraju. Dlatego zgłosiliśmy się do projektu - wyjaśnia starosta Robert Ławski.

Efektem realizacji projektu będzie wypracowanie Standardu i Indeksu Równości, czyli zasad, jakie powinny być przestrzegane w ramach usług publicznych świadczonych przez administrację samorządową oraz kompleksowego systemu pomiaru realizacji polityki równościowej, co pozwoli na samodzielne dokonywanie oceny stopnia realizacji polityki równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w danym urzędzie administracji samorządowej.

Projekt realizuje Fundacja „Feminoteka” (jako lider), przy współudziale Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, Instytuty Laudator oraz partnerów zagranicznych: Uniwersytetu w Maceracie (Włochy), Miasta Vantaa (Finlandia) oraz Stowarzyszenia Fińska Liga Praw Człowieka (Finlandia). Projektem zarządza Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Oprócz Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, w projekcie z terenu Dolnego Śląska bierze udział jeszcze Urząd Miasta w Jeleniej Górze i Urząd Miasta w Piechowicach.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group