REGION: Startowali kolarze Górnika

Środa, 29 maja 2013, 11:22
Aktualizacja: 11:23
Kolejne starty mają za sobą kolarze wałbrzyskiego Górnika.

25 maja zawodnicy LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DSR AUTHOR brali udział w Otwartych Zawodach w Kolarstwie Górskim o Puchar Wójta Gminy Paszowice w miejscowości Myślibórz.

Na wymagającej trasie naszym zawodnikom udało się wywalczyć kilka dobrych miejsc :
Wśród młodziczek kolejno 8, 9 i 10. miejsce zajęły: Wiktoria Węgrzynowska, Arianna Bieniecka i Kinga Rynia. W rywalizacji juniorek młodszych na najniższym stopniu podium stanęła Angelika Piwowarska. W rywalizacji juniorów młodszych miejsce drugie wywalczył sobie Michał Nowak, który o błysk szprychy musiał uznać wyższość zawodnika z Jaworzyny Śląskiej. Pecha na trasie miał Krzysiek Skibiński, który będąc na prowadzeniu z dużą przewagą, najpierw zerwał łańcuch, a chwilę później złapał gumę i niestety musiał wycofać się z wyścigu. W wyścigach juniorów i juniorek zwycięstwa zanotowali Piotr Klimek i Karolina Piotrowska, a miejsca na podium uzupełnili wśród pań Karolina Wolska - miejsce 2., Aleksandra Dmytrasz - miejsce 3., natomiast u panów - Oskar Makowski, który zajął miejsce 2.

W niedzielę 26 maja zawodnicy DSR AUTHOR rywalizowali na trasie kryterium ulicznego w Ratowicach. I tak wśród młodziczek na 7. miejscu uplasowała się Wiktoria Węgrzynowska, natomiast miejsca 11-16 zajęły kolejno: Sandra Dudiak, Kinga Rynia, Anna Szkudlarek, Karolina Amanowicz, Dominika Amanowicz i Arianna Bieniecka. Wśród juniorów młodszych sobotniego pecha postanowił zmazać Krzysztof Skibiński, który od samego początku uczestniczył w ucieczce, która ostatecznie zakończyła się bezapelacyjnym zwycięstwem naszego zawodnika. W tej samej kategorii wiekowej z dobrej strony pokazał się również Michał Nowak, który po solowej akcji z peletonu zakończył wyścig na 5. miejscu. Ostatnim wyścigiem niedzielnych zmagań była rywalizacja kobiet open - elita + juniorka. Niestety, tym razem pech dopadł Karolinę Wolską, która będąc w ucieczce, na jednym z zakrętów straciła panowanie nad rowerem i zaliczyła upadek. Popularna Chinka, bogatsza o kolejne szlify kolarskie, zakończyła rywalizację juniorek na miejscu 2. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Karolina Piotrowska.

Sobotnio-niedzielne starty były ostatnim przetarciem zawodników LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DSR AUTHOR przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Ludowych Zespołów Sportowych, które już w najbliższy weekend dla juniorek odbędą się w Darłowie, a dla juniorów w Dobczycach.