Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Startują unijne przedszkola

Środa, 15 września 2010, 12:44
Aktualizacja: 12:45
Autor: Sven
Gmina Głuszyca zainwestowała kilkanaście tysięcy złotych w remont pomieszczeń, w których w ramach realizacji unijnego projektu, powstały dwa punkty przedszkolne.

Bezpłatnie z opieki korzysta w nich ponad dwadzieścioro dzieci, które zostały uroczyste pasowanie na przedszkolaka 11 września podczas specjalnie zorganizowanego ,,Pikniku Rodzinnego”.

Dwa punkty przedszkolne – w Głuszycy Górnej i Grzmiącej – prowadzone są przez wałbrzyskie Forum Aktywności Lokalnej w ramach realizacji projektu pn. ,,Głuszyckie przedszkolaki”. Dzieci bezpłatnie uczestniczą w sześciogodzinnych zajęciach dziennie, przez pięć dni w tygodniu. Oprócz realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, prowadzone są także zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmika, elementy obsługi komputera i edukacja teatralna. W planie są również wycieczki, a dla rodziców przewidziano warsztaty z logopedą, psychologiem i pedagogiem.

Jednak, aby można było utworzyć punkty przedszkolne, potrzebne były odpowiednie pomieszczenia. Gmina z własnych środków wyremontowała salę w Głuszycy Górnej oraz w Grzmiącej. Wymieniono między innymi okna oraz instalację elektryczną. Koszt remontu to kilkanaście tysięcy złotych. Pomieszczenia przeszły pozytywną kontrolę sanepidu, straży pożarnej oraz kontrolę kominiarską.

Podczas zorganizowanego 11 września ,,Pikniku Rodzinnego” najmłodsi zostali uroczyście pasowani na przedszkolaka. Były też zabawy edukacyjne oraz konkurencje, w których brały udział dzieci wraz z rodzicami. Obecny był także burmistrz Wojciech Durak, który przekonywał najmłodszych do bezpiecznej jazdy konnej.

Projekt ,,Głuszyckie przedszkolaki” będzie realizowany do lipca 2012 roku i ma na celu poprawienie poziomu edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group