Sobota, 13 czerwca
13°C Jelenia Góra
reklamy

Staw pięknieje

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Staw na Górze Parkowej znajduje się w bliskim otoczeniu szczawieńskiej perełki turystycznej, jaką jest wieża widokowa.

Docelowo teren ten ma zachęcać do spacerów, pobytu z rodziną nad wodą, posłuchania śpiewu ptaków mieszkających w lesie, który otacza staw z każdej strony.

Inwestycja w obszarze stawu obejmuje wykonanie następujących prac: ✅️naprawa uszkodzonego drenażu, który powodował podmakanie terenu,rn✅️budowa 400 m kw. plaży piaszczystej,rn✅️budowa utwardzonej alei spacerowej z obrzeżem modrzewiowym,rn✅️budowa 2 pomostów wędkarskich,rn✅️budowa kładki w sąsiedztwie plaży,rn✅️wykonanie utwardzonego miejsca na ognisko.

Jest to drugi, ale nie ostatni, etap rewitalizacji tego obszaru. Przypominamy, że w pierwszym etapie dokonano oczyszczenia dna stawu i pobliskiego terenu.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka